Bakan Arslan, Şehit ve Gazi Aileleriyle İftarda Bir Araya Geldi

 00

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANI AHMET ARSLAN, KURULAN 65’NCİ HÜKMET ADINA IĞDIR’DA GELEN İLK BAKAN OLMASI YANINDAN, KENDİLERİNİN IĞDIRLI, KENDİLERİNİN KARSLI, KENDİLERİNİN ARDAHANLI VE BÖLGEDEKİ ÜÇ İL OLARAK BİR OLDUKLARINI SÖYLEDİ. BURADAKİ AMAÇ ÜÇ İLİN KALKINMASI İÇİN, ÜÇ İLİN MİLLETVEKİLLERİNİN ORTAK HAREKET ETTİKLERİNİ BELİRTEN BAKAN ARSLAN, “BİZ ANKARA’DA BU BİRLİKTELİĞİ HER PLATFORMDA SÖYLÜYORUZ. BU GÜN BUNU PEKİŞTİRMEK İÇİN DE IĞDIR’DAYIZ” DEDİ. (İHA/IĞDIR-İHA)

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Iğdır’da şehit ve gazi aileleriyle iftar programında buluştu.

            Iğdır Valiliğince özel bir düğün salonunda şehit ve gazi ailelere için tertiplenen iftara programına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Ardahan Milletvekili Orhan Atalay kurum amirleri ve partililer katıldı.

            Bakan Arslan, kurulan 65’nci hükmet adına Iğdır’da gelen ilk bakan olması yanından, kendilerinin Iğdırlı, kendilerinin Karslı, kendilerinin Ardahanlı ve bölgedeki üç il olarak bir olduklarını söyledi. Buradaki amaç üç ilin kalkınması için, üç ilin milletvekillerinin ortak hareket ettiklerini belirten Bakan Arslan, “Biz Ankara’da bu birlikteliği her platformda söylüyoruz. Bu gün bunu pekiştirmek için de Iğdır’dayız” dedi.

“10 ASIRDIR KARDEŞLİĞİ PEKİŞMİŞ BU BÖLGE İNSANIN KİMSE BİRLİĞİNİ VE BERABERLİĞİNİ BOZAMAZ”

            Bu ülkenin bölünmez bütünlüğün hiçbir gücün bozmayacağını kaydeden Arslan, “Şehit ve gazi aileleriyle birlikte olmak bizim için ayrı bir anlam ifade ediyor. Hele ki Iğdır’da, Kars’ta ve Ardahan’da bu coğrafyanın insanı; din, dil, ırk ayrımı yapamayarak, hangi mezhepten olduğuna bakmadan, hangi etnik olduğu yapıya bakmadan bu coğrafyadan 1064 yılından beri kardeşlik yapıyor. 950 yılı geçmiş, nerdeyse bin yıl, 10 asırdır kardeşlik yapmış. Bu kardeşliğimize halel getirmek isteyenler, bu kardeşliğimiz çekemeyenler, kardeşi kardeşe düşürmek isteyenler, bilsinler ki bu halk; din, dil, ırk ne olursa olsun bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonrada buna izin vermeyecektir. Neye güvenerek söylüyoruz? Halkımızın ve milletimizin desteğine güvenerek söylüyoruz; dik duruşuna güvenerek söylüyoruz, daha da önemlisi bu halkın birlik ve beraberliği için bu vatanının bölünmez bütünlüğü için gözünü kırpmadan şehadete giden şehitlerimizin bize bıraktığı mirasa güvenerek söylüyoruz. Dolaysıyla şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, ailelerine ve ülkemize sabırlar diliyoruz. Gazilerimize şifa diliyoruz, Allah onlardan razı olsun diyoruz ” şeklinde konuştu.

            Yapılan konuşmaların ardından iftar programı okunan dualarla son buldu. Programda Bakan Arslan, şehit aileleriyle sohbet ederek sorunlarını dinledi. Bakan Ahmet Arslan ve beraberindeki heyetin ziyaretleri, ilimizin kanaat önderi Hacı Cihangir Turan’ın evinde son buldu.

3

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.