Aylay Aktaş’tan Drama Eğitimi Semineri

Iğdırlı Gazeteci-Yazar Akay Aktaş hocamızın kızı Aylay Aktaş tarafından Edirne ili merkezinde görevli okul öncesi ve 1. sınıf okutacak olan sınıf öğretmenlerine yönelik olarak, 12-13-14 ve 15 Eylül 2017 tarihlerinde her gün için iki gruptan ve her gruba üçer saat olmak üzere “Drama Eğitimi Semineri” verildi.

Oyun ve sanat, bir çocuğun eğitimi, gelişimi ve kendini keşfetmesi için en iyi yöntemdir. “Yaratıcı Drama” oyun ve doğaçlamalara dayanarak çocuğun sosyal iletişimini güçlendirirken, özgüvenine, uyum sağlamasına ve kendini ifade edebilmesine katkılar sağlar. Çocukların yaratıcılığını geliştirir. Kişiliğini güçlendirir ve açık bir kimlik kazandırır.

12 Eylül 2017 Salı günü, Edirne İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın katılımıyla seminerler öncesi açılış programı düzenlendi. Özel Edirne Bahçeşehir Okulları Salonu’nda düzenlenen açılış programı saygı duruşunda bulunulmasının akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt yapmış olduğu konuşmasında; “burada alacağınız drama ve drama etkinlik eğitimi, eğitim öğretim yılı içerisinde öğrencilerimize vereceğiniz eğitime katkı olacak bir farklı bir uygulama tekniği olduğunu söyleyerek, çocuklarımıza bilgi aktarırken çağın gerektirdiği yenilikleri takip etmemiz, yeni yöntemleri öğrenmemiz gerekiyor” dedi.

Öğretmenlere başarılı bir eğitim öğretim yılı dileyen İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, seminerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Açılış programının ardından, Bahçeşehir Okulları Yaratıcı Dramı Eğitmeni Aylay Aktaş tarafından ilk gruba drama eğitimi verilmesine başlandı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.