Ava Giderken Avlanmayın

gg

Orman ve Su İşleri Iğdır Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

 “Orman ve Su İşleri Iğdır Şube Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce, 23 Ağustos 2014 tarihinde bıldırcın avı ile başlayacak olan 2014-2015 av sezonunda, ilimizde av merakı olan fakat avcılık sertifikası olmayan avcı adaylarına yönelik avcılık kursu devam etmektedir.

İlimizde av merakı olan fakat sertifikası olmayan avcı adaylarının zor durumda kalmaması için, yasal avcı olmaları ve kanunen avlanma pulu alarak avlanabilmeleri için Avcı Eğitimi ve Avcılık Belgesi Verilmesi Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik kapsamında, avcı eğitim katılarak sekiz gün sürecek 32 saatlik kursa katılmaları ve sertifika almaları gerekmektedir.

Avcılık kursuna katılmayan hiçbir avcının avlanma pulu alamayacağı ve kaçak avlanmaları halinde tüfeklerine el konulup, idari para ve avladıkları hayvan başına tazminat para cezası uygulanacaktır. Bu duruma maruz kalmak istemeyen kişiler, avcılık kursuna katılarak yasal olarak avlanmak isteyen avcılarımızın Orman ve Su İşleri Iğdır İl Şube Müdürlüğümüze ya da Halk Eğitim Merkezi’mize başvurarak gerekli evrakları tamamlamaları halinde ikinci grup avcılık kursu açılacaktır.

Başvuru halinde istenecek belgeler:

– Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak nüfus kayıt örneği (18 yaşını doldurmuş olmak),

– Adres bilgisi

– 2 adet renkli vesikalık fotoğraf (son bir yıl içinde çekilmiş olmalıdır),

– Nüfus cüzdanının fotokopisi

– Savcılık sabıka kaydı,

– Sağlık ocağından sağlık raporu,

– T.C Ziraat Bankası Bakanlık Döner Sermaye hesabına yatırılacak kurs ücreti.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.