Av. Mustafa Buluş: “Herkes Iğdır Gençlerbirliği Spor’a Destek Olmalı”

TFF Bölgesel Amatör Lig (BAL) 1. Grup, 16. hafta karşılaşmasında Iğdır Gençlerbirliği Spor ile Kars Spor Pazar günü Kars’ta karşı karşıya geldi. Maç öncesi AK Parti Iğdır Belediye Başkan Adayı Av. Mustafa Buluş futbolcularla bir araya gelerek kendilerine şans diledi.

Bölgesel Amatör Lig’de Iğdır’ı temsil eden Iğdır Gençlerbirliği Spor Kars’a uğurlandı. Köy hizmetleri yemekhanesinde futbolculara, teknik heyet ile idari kadroya verilen uğrulama yemeğinde moral depolandı.

Yemeğe Kulüp Başkanı Kasım Sökmen, Onursal Başkan Ahmet Ertaş, yönetici Ahmet Özsular, Basın Sözcüsü Murat Akkuş, AK Parti Iğdır Belediye Başkan Adayı Av. Mustafa Buluş, İl Başkanı Abdulcabbar Baştemur, Merkez İlçe Başkanı Hasan Güneş de katıldılar. Mutlak galibiyet şiarıyla yola çıkan takımın teknik direktörü Hasan Yüksel, maça hazır olduklarını belirtti.

Teknik direktör yardımcısı Şerafettin Yiğit yemekte kısa bir konuşma yaparak, “şimdiye kadar takımımıza yapmış oldukları maddi ve manevi desteklerinden dolayı aramızda bulunan AK Parti Iğdır Belediye Başkan Adayı Av. Mustafa Buluş ve İl Başkanı Abdulcabbar Baştemur’a kulübüm adına çok teşekkür ediyorum. Bizleri bu moral ve uğurlama yemeğinde yalnız bırakmadılar. Iğdır’da oynadığımız Kars Spor maçına da Başkan Adayı Buluş, İl Başkanı olarak iştirak etmiş ve maçı 3-2 kazanmıştık. İnşallah bu kez de ayağı uğurlu gelir. Hedefimiz Kars’ta maçı almaktır” dedi.

Yemekte bir konuşma yapan eski futbolcu AK Parti Iğdır Belediye Başkan Adayı Av. Mustafa Buluş ise şunları söyledi: “Öncelikle Iğdır’ımızın yüz akı olan takımımıza Kars Spor maçında başarılar diliyorum. İnşallah galibiyetle dönerler. Bizler teşkilat olarak imkânlarımız ölçüsünde hem bakanlık nezdinde, hem de kurumlarımız nezdinde, hem de bireysel olarak Iğdır’ımızı temsil eden Iğdır Gençlerbirliği Spor’a destek olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Bende eskiden futbol oynardım. Halen de halı saha ortamında maçlara devam ediyorum. Sporu ve futbolu seven bir kardeşinizim. Kulüp yöneticilerimizi kıt imkânlarla bu kulüple Iğdır’ımıza futbol dalında hizmet verdikleri için tebrik ediyor, teşkilatım adına teşekkür ediyorum. Allahın izniyle halkımız tevvecüh buyurursa belediye başkanlığı dönemimizde sizlere yakışır bir tam teşekküllü spor tesisi yapacağız. Bir futbol stadı yapılmasına ön ayak olacağız. Gençlerimizle birlikte her türlü sportif organizasyon ve tesisi inşa edeceğiz. Gençlik merkezimizin inşaatı bitmek üzeredir. Iğdır’ımızı Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden Iğdır Gençlerbirliği Spor’un destekçisi olacağız. Her Iğdırlı takımına sahip çıkmalı, maddi ve manevi destek olmalı. Şimdiye kadar takıma katkı sunan herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.      

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.