Atletizmi Geliştirme Projesi İçin Koştular

5

Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Atletizmi Geliştirme Proje Yarışması il seçmeleri yapıldı. Minik atletler, kuru soğuğa rağmen madalya için yarıştı.

Türkiye Atletizm Federasyonu ile Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Atletizmi Geliştirme Proje Yarışları Iğdır’da yapıldı.  Hakveyis yolunda başlayıp Salon İnci önünde son bulan yarışlar büyük bir ilgi gördü. 100 dolayında atlet kendi kategorisinde madalya kazanmak için mücadele etti. Büyük çekişmeye sahne olan proje yarışmalarının ardından dereceye giren sporculara madalya verildi.  2002-2003 ve 2004-2005 yaş kategorilerinde yapılan Atletizmi Geliştirme Projesi Yarışları nefes kesti.

Iğdır’da yapılan Atletizmi Geliştirme Projesi yarışlarına Iğdır’ın ilçesi olan Aralık, Karakoyunlu ve Tuzluca’dan da atletler katıldı.  Iğdır Atletizm İl Temsilcisi Serpil Bahsi, yarışlara yoğun katılımın kendilerini mutlu ettiğini belirterek, Iğdır’da yapılan yarışlarda başarılı olan atletlerin ikinci etap yarışlarına katılacağını söyledi. Bahsi, “Atletizm Federasyonumuzun faaliyet takviminde olan bu yarışların ardından ilk dörde giren sporcular, 12 Mart’ta Van’da grup yarışlarında koşacak. Türkiye finalleri ise 24 Nisan’da Kastamonu’da yapılacak” dedi. Yarışanlara madalyaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu, Spor Şube Müdürü Ali Durna ve beden eğitimi  öğretmenleri tarafından takdim edildi. Kasım Aydoğdu, katılımın yoğun olması ve ilçelerden de atletlerin mücadeleye iştirak etmesinin kendilerini sevindirdiğini kaydetti. Aydoğdu, bölgede İlimizi temsil edecek sporculara başarılar diledi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.