Atık Su Arıtma Tesisi Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

55

Entegre Su Projesi kapsamında Iğdır’da yapılacak olan Atık Su Arıtma Tesisi için çevresel etkiler ve alınacak önlemler için bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 Komisyonu tarafından Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Programı (IPA) altında eş zamanlı finansmanı sağlanan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında içinde Iğdır Belediyesinin de bulunduğu 21 belediye için Entegre Su Projesi kapsamında söz konusu belediyelere su ve atık su yatırımları yapabilmesi için Iğdır’da kurulacak olan Atık Su Arıtma Tesisi için halkı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Iğdır Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına Belediye Eş Başkanlarımız Murat Yikit, Şaziye Önder, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem, belediye meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı.

Bilgilendirme toplantısında konuşan Grontmij Çevresel Etki Değerlendirmesi(ÇED) Koordinatörü Bülent Kadıoğlu ,projenin tanıtımı, yeri,kapasitesi ve ömrü ve çevresel etkiler ve alınacak önlemler başta olmak üzere toplantıya gelenleri bilgilendirdi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.