“Atık Kâğıdım Ağaç Oldu” Kampanyası İle 2016 Yılında 646 Ağaç Kesilmekten Kurtarıldı

 

Kağıt atıklarının ekonomiye tekrar kazandırılması ve doğal kaynaklarımızın korunması amacıyla, 2013 yılında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce “Atık Kağıdım Ağaç Oldu” adlı kağıt hurdası toplama kampanyası, “Bir Ağaç da Sen Kurtar” sloganıyla başlatılmış, tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla yazışmalar yapılarak, muhafazasında lüzum kalmayan, imha edilmesi gereken kağıt hurdaları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde biriktirilerek geri dönüşüme gönderilip, ekonomiye kazandırılmaktadır.

Konu ile ilgili bilgi veren Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk; “2016 yılında, biriktirilen toplam 38 ton atık kağıt ekonomiye kazandırılmıştır. 1 ton atık kâğıdın geri kazanılmasıyla 17 adet ağaç kesilmekten kurtarıldığından, 646 adet ağaç kesilmekten kurtarılmıştır.

Kampanyanın daha sağlıklı yürütülebilmesi için, İl Müdürlüğümüzce tasarlanan ve yaptırılan Atık Kâğıt Kumbaraları İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarına teslim edilmeye devam edilmektedir. Destek ve duyarlılıklarından dolayı tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür eder, desteklerini sürdürmelerini bekleriz” dedi.

KAYNAK: İLGİLİ KURUM

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.