“Atık Kâğıdım Ağaç Oldu” Kampanyası Devam Ediyor

99

Kâğıt atıklarının ekonomiye tekrar kazandırılması ve doğal kaynaklarımızın korunması amacıyla “Atık Kağıdım Ağaç Oldu” sloganıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce başlatılan kağıt hurdası toplama kampanyası devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kampanya kapsamında ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşları muhafazasında lüzum kalmayan, imha edilmesi gereken kâğıt hurdalarını İl Müdürlüğümüze teslim etmeye devam ediyor. 

İl Müdürlüğümüze teslim edilen ve depomuzda biriktirilen 13 ton atık kâğıt 2016 yılının başında ekonomiye kazandırılmış bu şekilde 221 adet çam ağacı kesilmekten kurtarılmıştır.

Bir ton kullanılmış atık kâğıdın geri dönüşümü için gerekli olan enerji tüketimi, normal işlemler için gerekli olanın % 50 si kadardır. Sonuç itibariyle 1 ton kullanılmış kâğıdın geri kazanılmasıyla 17 ağaç kurtarılır ve 4.100 kilovat-saatlik enerji tasarruf edilir ki; bu miktar bir ailenin ortalama olarak 1 yılda kullandığı elektrik enerjisine eşittir.

Hızlı nüfus artışına bağlı olarak dünya kaynakları hızla tükenmekte olup, kaynaklarımızın tasarruflu şekilde kullanması ve geri dönüşümü olan atıkların değerlendirmesi hayati önem arz etmektedir.  Organize Sanayi Müdürü Hasan Aras ve SERKA İl Koordinatörü Burak Aydoğdu kurumlarında toplanan atık kâğıtları bizzat kendileri gelerek il müdürlüğümüze teslim etmişlerdir. Bu vesileyle kampanyamıza desteklerine hassasiyetle devam eden tüm kamu kurum ve kuruluşların idarecilerine ve personellerine İl Müdürlüğümüz adına teşekkür ederim.”

                                  

                                                                                

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.