Atatürk, Vefatının 76. Yılında Anıldı

kl

Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 76. yılında anma programı; tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 İl Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programına; Anma törenine Vali Davut Haner, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Ali Kalyoncu, Belediye Başkanı Murat Yikit, Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Mustafa Yılmaz, Ağır Ceza Reisi Mustafa Güneş, Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Vali Yardımcıları Mevlüt Özmen ve Muhlis Arslan, Jandarma Komutanı Mustafa Ulus, İl Genel Meclis Başkanı Abdulkadir Özsular, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, protokol üyeleri, vatandaşlar, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Atatürk’ün kişiliğini anlatan 5. Hudut Alay Komutanlığı’nda görevli piyade Binbaşı Mehmet Dağlı; “yine bir 10 Kasım sabahı çağdaş, demokratik, laik ve uniter Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü ebediyete intikalinin 76. yılında, O’nun aziz hatırasını bir defa daha minnetle anmak için toplanmış bulunuyoruz” diye konuştu.

Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenen Atatürk’ü anma programı, Atatürk’ün biyografisinin okunması, Atatürk şiirleri ve Iğdır Anadolu Lisesi’nin hazırladığı “Atam İzindeyiz” oratoryosu ile sona erdi.

y

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.