Atatürk, Ebediyete İntikalinin 78’nci Yılında Iğdır’da Törenle Anıldı

 

 Anma programı; sabah Belediye Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Program; saat 09:05’te siren sesi ile 2 dakikalık saygı duruşu ve müteakiben İstiklal Marşı okunması ile devam etti.

Daha sonra Iğdır İl Kültür Merkezinde devam eden anma etkinliğinde konuşan Vali Alpman, “Cumhuriyet Atatürk’ün bize emaneti. Biz 15 Temmuzda birliğimiz ve gençlerimiz ile birlikte sahip çıktık. Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyete ve egemenlik kayıtsız şartsız milletindir dediği demokrasimize milli iradeye sahip çıkacağız” dedi.

Atatürk’ün askeri kişiliği ve günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma yapıldı. Yapılan konuşmaların ardından; Atatürk’ün biyografisi anlatılması ile devem eden program; şiirlerin okunması ve öğrencilere tarafından sergilenen oratoryonun sunulması ile son buldu.

 Anma törenine; Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Turan, İl Jandarma Komutanı Albay Kahraman Dikmen, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, kurum amirleri, askerler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.