ASİMDER’den Vali Haner’e Ziyaret…

h1

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Vali Davut Haner’i ziyaret etti.

ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, beraberindeki yönetim kurulu üyesi Şeref Iğdır, Nazım Karadağ, Zeki Tumay, Erhan Hacıkasımoğlu, Kurban Oluz ve GENÇDER Başkanı Muharrem Yavçin ile birlikte Iğdır Valisi Davut Haner’i makamında ziyaret ettiler. Vali Haner’e Türk-Azerbaycan ve dernek flamasının olduğu masa bayrağı veren Genel Başkan Göksel Gülbey, “Derneğimiz; 1915-1918 yıllarında Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde Ermeniler tarafından yapılan katliamlar ile Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Hocalı kasabasında 26 Şubat 1992 yılında katliama uğramış kardeşlerimizin anısına soykırım çadırları kurup gerçek katliamın Ermeniler tarafından bizlere yapıldığını anlatıp, bir yalan makinesine dönüşen Ermeni Diasporasının gerçek yüzünü halkımıza anlatıyoruz” dedi.

Iğdır Valisi Davut Haner ise, Derneğin yurt genelinde yaptığınız çalışmaları takip ve takdir ettiğini belirterek, “Tarihimizin ve milli meselelerin anlatılması konusunda sizin gibi sivil toplum kuruluşların çalışması çok önemlidir. Halkımızın bilinçlendirilmesi  noktasında sizlere çok iş düşmektedir. Özellikle Iğdır’da faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşunun yurt genelinde ve yurt dışında çalışma yapması bizleri memnun etmiştir. Bundan sonraki çalışmalarınızda Valiliğimizce gerekli desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, Vali Davut Haner’e Ermenilerin yaptığı katliamları içeren çeşitli tarihi kitaplar hediye etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.