ASİMDER’den Okul Ziyareti

ASİMDER'DEN OKUL ZİYARETİ

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Iğdır’daki özel bir koleji ziyaret etti.

Beraberinde ASİMDER Basın Sözcüsü Erhan Hacıkasımoğlu ve Genel Sekreter Kurban Oluz ile kolej müdürü Derya Taşkınsu Pamuk’u makamında ziyaret eden ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, böyle özel kolejlerin şehre kazanmasına destek olan hükümet yetkililerine ve bu cesareti gösterip bin bir zorluğa rağmen yatırım yapanlara teşekkür ettiklerini belirtti. Gülben, “Bu özel okullarda yetişen bölge gençlerimizin hem bölgemize hem de komşu ülkelerimizin gelişmesine ve ekonomisine katkı sağlayıp kalite getireceklerine eminiz. Özellikle Rus dilinin okul öğrencilerine ders olarak öğretilmesi bizleri ayrıca sevindirmiştir. 1915 yılında sözde soykırım yalanı ile ilgili en geniş arşiv, Rus arşividir. Bu arşivi incelemek içinde Rus dilini bilmek gerekiyor. Bundan dolayı teşekkür eder ve hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Kolej Müdürü Taşkınsu Pamuk ise, bu anlamlı ziyaretin kendilerini onurlandırdığını belirterek, “Böyle etkili ve uluslararası arenada faaliyet gösteren teşkilatlarımızın ziyaretiyle daha çok cesaretleniyoruz. Kurum olarak kaliteli eğitimci kadrolarımızla bunu geliştirip özel yüksel okul ile üniversite açmayı planlamaktayız. Bu şehir her şeyin güzeli ve kalitelisine layık olmaktadır. Rusça dili bilinçli olarak seçmeli ders yaptık. Çünkü komşularımızın hepsi Rusça dili bilmekte oldukları için bölge gençlerimizin de bu dili öğrenerek Kafkasya’da rahat kendini ifade edebileceklerini düşünüyorum” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, Okul Müdürü Derya Taşkınsu Pamuk’a Türk-Azerbaycan bayrakları ve dernek flamasının bulunduğu masa bayrağı ile Ermenilerin yaptığı katliamları anlatan tarihi kitaplar hediye etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.