ASİMDER’den Milli Eğitim Müdürü Aydın’a Ziyaret…

a5

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Aydın’ı ziyaret etti.

ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey ve beraberindeki yönetim kurul üyesi Kurban Oluz, Suat Özoğul ve GENÇDER Başkanı Muharrem Yavçin, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Aydın’ı makamında ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Bu yıl ve önümüzdeki yılında bölgede Ermenilerin yaptıkları katliamlar ve sözde Ermeni soykırım iddialarının gerçek dışı olduğunu öğrencilere anlatmak amacıyla dernek olarak konferans, panel ve Nahcıvan’daki soykırım müzelerine gezi düzenlemek istediklerini belirten Gülbey; “Ermenilerin Iğdır ve çevresinde yaptığı katliamları yetişen yeni nesillere anlatmak gerekiyor. Bu çerçevede biz dernek olarak, İl Milli eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışma yapmayı programa aldık. Öğrencilere vereceğimiz kapsamlı konferans, panel ile Ermeni iddialarının gerçek yüzünü anlatmayı hedefliyoruz. Ayrıca tarih öğretmenleri öncülüğünde öğrencilere soykırım anıtı önünde ayda birde olsa ders verilmesini istiyoruz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Aydın ise kurum olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını belirtti. Aydın; “dernek çalışmalarınız önemli. Ben de bu bölgede yaşayan bir ailenin evladıyım, benimde aile büyüklerim Ermeni çetelerince katliama uğramıştır. Müdürlük yaptığım çeşitli illerde Ermeni diasporasının yalanları ve ermeni çetelerinin yaptığı katliamları anlatan konferans-panel ve diğer etkinliklere destek oldum. Böyle bir dernek kurup özverili çalışmalarınızdan dolayı da ayrıca sizlere teşekkür ederim. Tarihimizi iyi bilmeliyiz. Bizler Türk milleti olarak geçmişi çabuk unutan bir milletiz. Tarihi gerçekleri de gençlerimize en iyi şekilde öğretmeliyiz” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda Genel Başkan Göksel Gülbey, Müdür Aydın’a Türkiye-Azerbaycan bayraklarını ve dernek flaması ile Ermeni meselelerini içeren çeşitli tarih kitapları hediye etti. 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.