ASİMDER’den Küçük Sanayi Sitesi’ne Ziyaret

ASİMDER'DEN KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ’NE ZİYARET

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) yönetim kurulu üyeleri, Iğdır Küçük Sanayi Sitesi Dayanışma Derneği Başkanı Atakan Taşkınsu ve yönetim kurulu üyelerine ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

 ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, beraberindeki Kurban Oluz, Levent Gürel, Volkan Tuncer ve Ali Ucum’la Iğdır Küçük Sanayi Sitesi Derneği Başkanı Atakan Taşkınsu ile yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Gülbey, “Yerel basın ve sanayi esnafından sitedeki sıkıntıları hep duyuyorduk. Bugün sizi ziyaret etmemiz, bu sıkıntıları yerinde görmemize vesile oldu. Sanayi sitesinin içerisindeki dev çöp yığınları dikkatimizi çekti. Birde yağmur sularının birikinti olarak yol üzerinde olması, altyapının çalışmamasına şahitlik ettik. Iğdır Belediyesi yetkilileri siyasi konulardan başını kaldırıp biraz da şehrimizin sorunlarıyla ilgilenmeli. Sanayi sitesi esnafının derdi, sorunu ve biz sivil toplum kuruluşlarında derdi ve sorunudur. Derneğinizin sanayi sitesi esnafının dükkanlarının üzerinde bulunan ipotekleri nasıl hal ettiyse, bu sorunları da elbirliği ile hal edeceğine inancımız sonsuzdur. Yeni seçilen yönetiminize başarılar diler ve tebrik ederim” şeklinde konuştu.

Iğdır Küçük Sanayi Sitesi Dayanışma Dernek Başkanı Taşkınsu ise, “Şehrimizde etkin faaliyet gösteren bir uluslararası derneğin yönetimimizi ziyaret etmesi bizleri onurlandırmıştır. Belirtmiş olduğunuz çöp ve altyapı bozukluğu için sorumlu olan kurum ve yetkililere ilettik, ama bir türlü çözüm bulunamadı. Önümüz kış, sitemize tamire gelen araçlar bozuk yol nedeniyle daha da arızalanıp gidiyor. Iğdır ekonomisinde büyük payı bulunan sanayi sitesi esnafı ne yazık ki yetim kalmıştır. Dükkanlarımızın üzerindeki ipotekleri kaldırdık, önümüzdeki günlerde de söylemiş olduğunuz sıkıntıları hal etmek için uğraşacağız. Site esnafı da yönetim kurulumuza desteklerini her alanda vermektedirler. Hem onlara hem de sizlere vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ederim” dedi.

Ziyaretin sonunda ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, Iğdır Küçük Sanayi Sitesi Dayanışma Derneği Başkanı Atakan Taşkınsu’ya Türk-Azerbaycan ve dernek logosu bulunan masa bayrakları ile Ermeni meselesini içeren tarih kitapları hediye etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.