Asimder’den İranlı Misyonerlere Tepki

bb

Uluslar Arası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, Ermeni asıllı İranlılarınVan’da rahat bir şekilde misyonerlik çalışmaları sürdürdüklerini ileri sürdü.

Ermeni asıllı İranlıların, Cumhuriyet Caddesi üzerinde vatandaşlara İncil dağıttığını dile getiren ASİMDER Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, yetkililerin bu konuda duyarlı olmalarını istedi. Ermiş, “Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize geldiği gün bazı İranlılar kent merkezinde Farsça yazılmış İncil dağıtıyor. Acaba biz Ermenistan’da, Kur’an-ı Kerim’i bu şekilde dağıtabilir miyiz? Bizler bu konuda ne kadar duyarsızız” dedi.

Yetkililerin bu konuda daha duyarlı olmaları gerektiğini vurgulayan Ermiş, “Biz, hiçbir dine, hiçbir ırka karşı değiliz. Fakat bu kadarı da çok aşırı. Bizler neden uyuyoruz ve uyutuluyoruz? Yetkililerden bir an evvel buna önlem alınmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu konuda gerekli yerleri bilgilendirdiğini de ifade eden Ermiş, “Çok tehlikeli ve kritik bir noktadan geçiyoruz. Bütün halkımızın bu konuda uyanık olmalarını ve bunlara fırsat vermemelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.