ASİMDER’den İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali Bulut’a Ziyaret…

6

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey ve (ASİMDER) Genel Sekreteri Kurban OLUZ, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali Bulut’u makamında ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Derneğin kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgi veren Uluslararası Asılsız Ermeni iddialarıyla Mücadele derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Gülbey, önümüzdeki günlerde milletimiz ve ülkemiz üzerinde karalama kampanyasına hız veren ve bir yalan makinesine dönüşen Ermeni Diasporasına karşı ciddi çalışmalar başlattıklarını bu konuda halkımız kadar devlet amirlerimizin de destek vermeleri gerektiğini belirtti.

Gülbey, “Ermenilerin Iğdır ve çevresinde yaptığı katliamları yetişen yeni nesillere anlatmak gerekiyor. Bu çerçevede biz dernek olarak, Kurumunuza bağlı tüm kurumlarla ortak çalışma yapmayı programa aldık. Yapacağımız konferans, panel ve gösterilerde kurum olarak desteklerinizi bizlerden esirgememeniz, derneğimiz 1915-1918 yıllarında Ermeni çetelerinin yaptığı katliamları halkımıza ve yeni nesillere tüm gerçekliğiyle anlata bilmesi için bu desteğe ihtiyaç duymaktadır” dedi. İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali Bulut ise, Kurum olarak kendi üzerlerine görev düşüyorsa yapmaya hazır olduklarını belirtti. Bulut,”Dernek çalışmalarınızı yakından takip ediyorum ve sizlere başarılı çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim. Tarihimizi iyi bilmeliyiz. Bizler Türk milleti olarak geçmişi çabuk unutan milletiz, ama tarihi gerçekleri de gençlerimize en iyi şekilde öğretmeliyiz” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, Başkan Gülbey, İl Genel sekreter Yardımcısı Mehmet Ali Bulut’a Türkiye-Azerbaycan bayrağı ile derneğin flaması ve Ermenilerin yaptığı katliamları anlatan kitaplar hediye etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.