ASİMDER’den İl İdare Kurulu Müdürü Alma’ya Ziyaret…

x1

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, İl İdare Kurulu Müdürü Behlül Alma’yı makamında ziyaret etti.

Dernek hakkında bilgi veren ASİMDER Genel Başkanı Gülbey yaptığı açıklamada, “ASİMDER olarak zaman zaman devlet kurumlarında görev yapan yetkilileri ziyaret ederek Ermeni diasporasına karşı yürütmekte olduğumuz bu davada kurumsal ve şahsi desteklerini istemekteyiz. Derneğimizin yürütmüş olduğu dava aynı zamanda devletimizin de 98 yıldır devlet politikası haline gelmiştir. Ermeni diasporasının savunduğu sözde Ermeni soykırımı yalanına karşın millet olarak top yekun sivil ve resmi kurumlar birlikte mücadele vermeliyiz. İl Müdürümüz Alma’da bölge insanı olması sebebiyle atalarından bölgede Ermeni çetelerince yapılmış katliamların gerçek yüzünü dinlemiştir. Iğdır’daki her evde Ermeni çetecilerin yaptığı katliamlar yaşamış insanları ve aileleri görmek mümkündür” dedi.

İl İdare Kurulu Müdürü Behlül Alma ise, “Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) gibi uluslararası arenada çalışma yapan derneğin Ermeni çetelerinin katliam yaptığı ve Türkiye’nin en yüksek Türk soykırım anıtının bulunduğu şehrimizde bulunması bir şanstır. Iğdır ve köylerinde yıllarca birlikte yaşadığı Ermenilerle hiç sıkıntı yaşamamışken 1915-1918 yıllarında bir canavara dönüşen Ermeni çeteleri bu şehir ve köylerinde katliam yapmışlardır. Bu katliamlar sonrası şehrimizde üç adet toplu mezar açılmış geçmiş gözler önüne serilmiştir. ASİMDER’in bu nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederim”  şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, İl İdare Kurulu Müdürü Alma’ya Türk-Azerbaycan ve dernek logosunun bulunduğu masa bayrağı ile Ermenilerin yaptığı katliamları içeren çeşitli tarihi kitaplar hediye etti.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.