ASİMDER’den Fransız Sainte Anne Koleji’ne Tepki

ASİMDER'DEN FRANSIZ SAINTE ANNE KOLEJİ'NE TEPKİ

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Fransa’nın Roubaix kentinde Sainte Anne Koleji’nde okutulan tarih kitaplarında sözde Ermeni soykırımı konusuna yer verilmesine tepki gösterdi.

 ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, “Fransız Sainte Anne Koleji’nde tarih dersi kitabında bulunan sözde Ermeni soykırımı konusuna tepki gösteren 14 yaşındaki İbrahim Kutlu’nun sınıftan atılması ve okul disiplin kuruluna verilmesinin bir insan hakları ihlali olduğunu söyledi. Fransa’nın çocuklara sözde Ermeni soykırımını ders kitaplarıyla empoze etmeye çalıştığını söyleyen Gülbey, “Tarihçilerin bile anlaşamadığı bu konu çocuklara soykırım olarak öğretiliyor. Fransa bu tutumuyla tek taraflı davranarak ders kitaplarında bu konuya yer vermesi toplum içerisinde ırkçılığın hortlamasına sebebiyet vermiştir” dedi.

 Gülbey, “Ermenistan’ın resmi devlet okullarında Türklerin barbar ve soykırımcı bir millet olduğu ve Ermenilere nasıl sözde soykırım yaptıkları anlatılmakta. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinin tarih ders kitaplarında taraflı olarak Ermeniler savunularak sözde soykırıma yer verilmektedir. Fransa bu tutumu ile ırkçılık ve milliyetçiliği tetiklemektedir. Fransayı ve ırkçı tutumundan dolayı Sainte Anne Koleji yetkililerini esefle kınıyor ve bu hatalarından bir an evvel dönmelerini istiyoruz. Başta Dışişleri Bakanlığımız ve Fransa Büyükelçiliğimizi bu konuda göreve davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.