Asimder’den Çevre Şube Müdürü Arat Yılmaz’a Ziyaret…

z6

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, İl Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED ve Çevre Yönetimi Şube Müdürü Zehra Arat Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Dernek hakkında bilgi veren ASİMDER Genel Başkanı Gülbey yaptığı açıklamada, “ASİMDER olarak yıllardır Ermenistan da bulunan Metzamor Nükleer Santrali Erivan’a 32 km, Kars’a 100 km, Iğdır’a ise 30 km, uzaklıkta bulunmaktadır. Geçmişte çeşitli dönemler içinde küçük çapta kazalar geçiren ve kullanım süresi geçen bu nükleer santrali fay deprem hattının üzerinde bulunan Iğdır ve çevre illeri Ağrı, Van,Kars ve Erzurum için büyük bir tehdittir. Iğdır sınır köylerinde kanserden dolayı ölümlerin ve hem insanlarda hem de hayvanlarda sakat doğumların düşüklerin oluşu bizleri endişelendirmektedir. Bu etkenin dışında kış aylarında hava kirliği ve şehrimizin sokaklarının kirli oluşuna karşın ne gibi çözümler üretildiği ve tedbirler alındığı konusunda bilgi almak için İl Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED ve Çevre Yönetimi Şube Müdürü Zehra Arat Yılmaz’ı ziyaret ettiklerini” belirtti.

ÇED ve Çevre Yönetimi Şube Müdürü Zehra Arat Yılmaz ise, “Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) gibi uluslararası arenada milletimizin sözde soykırım yaptı diye dünyayı yalanlarına inandırmaya çalışan Ermeni diasporasına karşın yapmış olduğu çalışmaların yanı sıra özellikle Ermenistan da bulunan Metzamor Nükleer Santrali hususunda yaptığı çalışmaları da şube olarak yakından takip etmekteyiz. İl Müdürlüğümüz hava kirliliği üzerine okul öğrencileri ve şehrimizin merkezinde yaşayan vatandaşlarımızı bilinçlendirmek için seminerler ile toplantılar yapıldı. Çevre kirliliğine karşında kamu kurumları ve STK’larla birlikte temizlik kampanyaları yaparak halkımızın çevre kirliliğine karşı daha duyarlı olmalarını istedik” dedi.

Ziyaretin sonunda ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, ÇED ve Çevre Yönetimi Şube Müdürü Arat Yılmaz’a Türk-Azerbaycan ve dernek logosunun bulunduğu masa bayrağı ile Ermenilerin yaptığı katliamları içeren çeşitli tarihi kitaplar hediye etti.

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.