ASİMDER’DEN Bem-Bir-Sen İl Başkanı Güneş’e Ziyaret…

CC

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Sendikası (BEM-BİR-SEN) İl Başkanı Nihat Güneş’i makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında dernek hakkında bilgi veren ASİMDER Genel Başkanı Gülbey; “ASİMDER olarak devlet kurumlarında görev yapan memur arkadaşların üye olarak örgütlendiği sendika kollarını ziyaret ederek ulusumuzu yakından ilgilendiren ve dünya ülkelerinde ülkemize karşı karalama kampanyası yürüten Ermeni lobisine karşı yapmış olduğumuz çalışmalarda da yanımızda olup destek vermeleri için görüşmeler yapmaktayız. Bu gün de şehrimizin etkili olan sendikalarından biri olan BEM-BİR-SEN İl Teşkilatı’nı ziyaret ettik. Ermeni lobisinin sözde Ermeni soykırımının 100.yılı olarak ilan ettiği 2015 yılının yaklaştığı bu günlerde özellikle STK ve sendikaların desteklerine ihtiyacımız bulunmaktadır. Onun için önümüzdeki günlerde bu tür ziyaretlerimizi sıklaştıracağız. Ayrıca geçmişte yaptığımız platform toplantılarında teşkilatımıza destek veren BEM-BİR-SEN İl Teşkilatı’na ve Başkanı Nihat Güneş’e teşekkür ediyoruz” dedi.

BEM-BİR-SEN İl Başkanı Nihat Güneş ise yaptığı açıklamada, ASİMDER’i taktirle takip ettiklerini ve desteklediklerini belirterek; “özellikle Iğdır bölgesinde Ermeni çetelerinin yaptığı katliamlar dilden dile destan gibi anlatılmaktadır. Dedelerim Ermenistan’dan zorla sürgün edildi. Yaşadığım köy olan Taşburun’da Revan doğumlu yüzlerce yaşlının bulunmakla beraber, bu aileler Rus ve Ermeniler tarafından zorla topraklarından edildiler. Mallarını, hatta dedelerinin mezarlarını görmeye bile gidemedikleri için her sabah uyanınca sınır olduğumuz Ermenistan sınırına bakıyorlar. ASİMDER’in bu zorla sürgün edilmiş ailelerinde gündeme getirmelerini de şahsım adına arzuluyorum.  Biz teşkilat olarak sendikal faaliyetler dışında da toplumsal meselelerde toplumumuzun yanında yer almak isteriz. Şehrimizi ilgilendiren faaliyetler içersinde de yer alıp ve destek olacağız” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, BEM-BİR-SEN İl Başkanı Güneş’e Türkiye-Azerbaycan ve dernek logosunun bulunduğu masa bayrağı ile Ermeni çetelerinin yaptığı katliamları içeren çeşitli tarihi kitaplar hediye etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.