ASİMDER’den Azerbaycan’a Destek

ASİMDER’DEN AZERBAYCAN'A DESTEK

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Ermenistan’dan Azerbaycan askerlerine yönelik yapılan saldırıyı yaptığı basın açıklaması ile kınadı. ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde Azerbaycan askerlerini şehit eden işgalci Ermenistan’ı kınadıklarını ve Azerbaycan devletinin yanında olduklarını belirtti.

 Gülbey, “Ermenilerin geçmişte olduğu gibi şiddet ve insanlık dışı davranışlar içindeler. Bölgede ateşkes olmasına rağmen Ermeniler zaman zaman sıcak çatışmalar içine girmekte, taciz ateşi açarak Azerbaycan askerlerini şehit etmektedir. Dağlık Karabağ Türk yurdudur, özbeöz Azerbaycan toprağıdır. 1992 yılında Rus ordusunun desteği ile savunmasız Azerbaycan halkını katleden, insanlık dışı olayları gerçekleştiren Ermeniler derhal Dağlık Karabağ’ı terk etmelidir. Bizler sivil toplum örgütleri olarak Birleşmiş Milletlerin (BM) ve Dünya İnsan Hakları Örgütlerinin bu olayı görmezden gelmeyi bırakarak taraflı davranmaya son vermesini beklemekteyiz. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) çerçevesinde sürdürülen görüşmeler yanlı ve taraflı hale dönüştürülmektedir. Azerbaycan Devleti hepimizin bildiği gibi savaş seçeneğini son planda tutmaktadır. Ekonomik ve siyasi ambargolarla Ermenistan’a yüklenmektedir. Ermenistan Kafkasya’da Rusya’nın şımarık çocuğu gibi etrafına saldırmakta zarar vermektedir. Kendi ülke sınırını korumaktan aciz olan Ermenistan tüm ülkeyi Ruslara teslim etmiş, arkasına aldığı bu güçle komşu ülkelerin topraklarına göz dikmiş ve Kafkasyayı bir Orta Doğu faciası haline getirmek için uğraş vermektedir. Huzurun ve ekonomik yükselişin baş gösterdiği Kafkasya’da kana susamış bir vampir gibi bölgede kan dökmek peşinde olan Ermenistan geçtiğimiz gün bu isteğini yerine getirmiş, sinsice ateşkesi bozmuş ve 12 Azerbaycan askerimizi şehit etmiştir. Ermenistan’ın bu şımarıklığına ya dünya ya da Azerbaycan son vermelidir” dedi.

Gülbey, “Rusya ve Ermeni lobisi işgal olan Azerbaycan topraklarında ikinci bir bağımsız Ermenistan kurulmak isteniyor. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in dediği gibi gerekirse savaşarak işgal olmuş topraklarımızı alacağız. 22 yıl önce zulümle işgal edilen Dağlık Karabağ’ın geri alma zamanı gelmiştir” diye konuştu.

ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, Azerbaycan’a başsağlığı dileyerek teşkilat olarak Karabağ savaşı olursa gönüllü savaşmaya ASİMDER olarak hazır olduklarını ve her zamanki gibi Azerbaycan devletinin yanında olduklarını da sözlerine ekledi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.