ASİMDER ve Türk Eğitim sen’den Nahçıvan Çıkarması

23

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) ve Iğdır Türk Eğitimsen Şubesince Nahcıvan Özerk Cumhuriyetine hafta sonu gezi düzenlendi.

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) ve Iğdır Türk Eğitimsen Şubesinin organize ettiği geziye Iğdır’da görev yapan kamu görevlileri ve aileleri katıldı. Gezi ile ilgili açıklamada bulunan ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Nahcıvan Özerk Cumhuriyetine düzenlemiş olduğumuz bu gezide özellikle Nahcıvan’ı hiç gezip görmemiş ve diğer şehirlerimizden gelip şehrimizde görev yapan kamu çalışanlarından belirledik ki Nahcıvanı tanımaları ve gittikleri yerde bir turizm elçisi gibi tanıtmaları için düzenledik, ayrıca rahmetli Haydar Aliyev’in dediği gibi bir millet iki devlet sözünün içersini doldurmak bir birimizi daha iyi tanımaktır” dedi.

Iğdır Türk Eğitimsen Şube Temsilcisi Ali Arslan ise, “Iğdır’ın üç tarafının üç ülkeye sınır olması nedeniyle şube üyelerimizin de bu ülkeleri görmeyi arzuladıklarını bize bildirmelerinden dolayı ilk gezimizi kardeş millet olduğumuz Nahcıvan Özerk Cumhuriyetine yapmayı daha uygun bulduk, çeşitli müzeler, Türk şehitliği, tuz hastanesi ve Ahsabı kahf mağaralarına gezi düzenledik, şehrimizin yanında gelişmekte bulunan bu ülkeyi görmemek yazık olurdu. Bu gezilerimiz önümüzdeki aylarda devam edecek sadece Nahcıvan değil, İran, Gürcistan ve Azerbaycan’a da düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Gülbey ile Arslan, Nahcıvan Özerk Cumhuriyetinin de 90 kuruluş yıl dönümünü de kutladıklarını da sözlerine eklediler.

1

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.