ASİMDER Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti Temsilciliğinden Azerbaycan’a Taziye Mesajı…

tt

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Temsilcisi Emrah Karadağ, geçtiğimiz günlerde Azerbaycan askerlerini şehit eden işgalci Ermenistan’ı kınadıklarını ve Azerbaycan devletinin yanında olduklarını belirtti.

ASİMDER Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti Temsilcisi Emrah Karadağ Azerbaycan’ın Karabağ sınırında şehit düşen 12 Azerbaycan asker için bir mesaj yayımladı. Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti Temsilcisi Emrah Karadağ yaptığı yazılı açıklamada; “Azerbaycan’ın işgal edilmiş topraklarına sınır olan cephe mevzilerine sızmaya çalışan Ermenistan askerleri 12 Azerbaycan askerimizi şehit etmiştir. İşgal ettiği Azerbaycan topraklarını terk etmesi gerekirken Rusya’nın da gücünü arkasına alarak Kafkasya’nın şımarık çocuğu olan Ermeniler etrafına ateş saçmaktalar. Kafkasya’yı kan gölüne çevirmek isteyen bu haddini bilmez ülkeye dünya ülkeleri niye sesiz kalıyor anlamış değiliz. Azerbaycan şehit olan askerlerinin kanını yerde koymayacak kadar güce sahiptir. ASİMDER temsilciliği olarak Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti’nde bire bir Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındayız gerekirse çatışmaların olduğu sıcak bölgeye de giderek bu kadim Türk toprakları için can vermeye hazırız” dedi.

ASİMDER Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti Temsilcisi Karadağ, Azerbaycan’ın acısını paylaştıklarını ve başta Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev olmak üzere tüm şehit ailelere sabırlar dilediklerini belirtti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.