ASİMDER, ‘IŞİD’in Yaptığı Soykırıma Dünyanın Suskun Kalması Nedeniyle Tepki Gösterdi

55

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey; “Irak İslam Şam Devleti (IŞİD) terör örgütünün Irak’ta Türkmen ve Şiilere karşı sırf ırkı ve mezhebi inancından dolayı katledilmeleri bir soykırım suçudur” dedi.

Gülbey, Irak’ta mezhebi inancı ve ırkından dolayı insanların katledilmesine tepki gösterdi. Irak İslam Şam Devleti (IŞİD) in tüm dünyayı hiçe sayarak bir yamyam sürüsü gibi insanlara saldırıp katleden bu terör örgütüne uluslararası örgütlerin ve ülkelerin tepki göstermesi gerektiğini belirten Gülbey; “bu tür terör örgütlerine sahip çıkarak sünni devrimi gibi göstermek isteyen sivil toplum örgütleri ve çeşitli devlet yetkililerinin bu yanlıştan geri dönüp tüm Irak’ı saracak olan bu ateş çemberine dur denmeli, Mısır’da 528 insanın idamına tepki gösteren basınımız, sivil toplum kuruluşlarımızın bu insanlık katliamı karşısında ayrım gözetmeden tepki göstermeleri gerekiyor” diye konuştu. Terör örgütünün, dünyanın suskunluğundan cesaret alarak, insanlığı katletmeye çalıştığını anlatan Gülbey, şunları kaydetti:

“1948’deki Birleşmiş Milletler soykırım suçunun engellenmesi ve cezalandırılması sözleşmesine aykırı olması bir yana insanların inanç ve ırklarından dolayı katledilmesi bir soykırım suçudur. Soykırım, ırk, canlı türü, siyasi görüşü, din, sosyal durum ya da başka ayrıcı özellikleri ile diğerlerinden ayrıt edilebilen bir topluluk veya grubun yok edilmesidir. Geçmişte Bosna, Halepçe, Karabağ, Bulgaristan belene kampları, Fergana ve Doğu Türkistan’daki katliamlara nasıl sesiz kalmadıksa bu yapılan katliama da ASİMDER olarak yine sesiz kalmayacağız. Nerede bir masum ve mazlum insan katlediliyorsa hep karşısında olacağız. Yapılan bir haksızlık varsa bunun karşısında susan dilsiz şeytandır. Bu soykırım sözleşmesine imza atan tüm dünya ülkeleri, attıklar imzaların sorumluluğunu yerine getirmeliler ve bu katliama sesiz kalmamalıdırlar şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.