ASİMDER: “Ermenistan Yeşil Pasaportlu Türk Vatandaşlarına Ajan Muamelesi Yapıyor”

3

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Ermenistan Cumhuriyeti ziyarete gitmek isteyen yeşil pasaportlu Türk vatandaşlarına vize adı altında izin vermeyerek ajan muamelesi yapmaktadır” dedi.

ASİMDER Başkanı Göksel Gülbey, Türkiye’nin uyguladığı ambargo ve diplomatik ilişkilerini dondurmasına rağmen Ermenistan Cumhuriyetine ziyaret etmek için giden Türk vatandaşlarına vize uygulayarak özellikle hususi yeşil pasaportlu devlet memurlarına ajan muamelesi yaparak sınır gümrüklerinden geri çevirmelerine basın açıklaması ile tepki gösterdi.

Dernek binasında açıklama yapan ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, Türkiye de Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da geçmiş günlerde açıklamasında belirttiği gibi 70 bin kaçak Ermenistan vatandaşının yaşadığını söylemişti. Ülkemizde bu kaçak Ermeni vatandaşlara göz yumarken Ermenistan yeşil pasaport taşıyan vatandaşlarımıza ajan muamelesi yaparak sınırından içeri almaması ve hakaret etmesi sözde barış konularında samimi olmadığını göstermektedir dedi.

Ermenistan yetkililerinin sözde soykırım konusunda nasıl samimi değilse bu sözde barış konusunda da samimi olmayarak dünya ya yalan konuşup masum görünümüne devam etmekte olduğunu belirtti.

Gülbey, “Ermenistan devleti ve Ermeni lobisinin yalan söyleyerek nasıl dünya’yı kandırıyorsa, Türkiye ile de ilişkileri düzeltmek istiyoruz konusunda da yalan söylüyorlar. TESEV Dış Politika Direktörü Doç. Dr. Mensur Akgün ve Eski Büyükelçi Yalım Eralp’ı yeşil pasaportlu oldukları için Ermenistan hava yolları uçağına bindirmemişlerdir. Türkiye olarak vatandaşlarımıza yapılan bu hakaretlere daha ne kadar suskun kalacağız merak ediyoruz. Ermeni vatandaşların ülkemizde kaçak yaşıyor hatta okullarımızda misafir öğrenci olarak okutuluyorlar. Ermenistan’a hava sahamız açık, İran ve Gürcistan sınırlarından ülkemize girişlerine izin vermemize hatta uyguladığımız ticaret ambargoyu delerek ticaret yapılmasına izin vermemize rağmen Ermenistan’ın vatandaşlarımıza yaptığı hakaret içeren tavrı karşısında Dışişleri yetkililerimizden bu hakaretin ortadan kaldırılması için gerekli işlemleri yapmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.