ASİMDER, Ermeni Derneklerine Karşı Vatandaşları Uyardı

rt

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, doğuda son zamanlarda kurulan Ermeni derneklerine karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Türkiye’de derneklerin açılmasına karşı olmadıklarını belirten ASİMDER Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, ancak Ermenilerin neden batıda değil de doğuda dernek kurmalarının kafaları karıştırdığını söyledi. Ermenilerin özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde dernek kurmalarının altında 2015 yılı hazırlığı kapsamında yapılan bir propaganda olması ihtimalinin olabileceğini ifade eden Ermiş, “Ermeniler neden Antalya, Bursa, İzmir değil de Van, Kars, muş, Malatya, Elazığ gibi Doğu Anadolu Bölgesi illerinde dernek kuruyorlar? İnşallah bunun altından bir şey çıkmaz” dedi.

14 sivil toplum kuruluşu olarak Revan Hanlığı döneminde Ermenistan’ın başkenti Erivan’da yapılan Gök Mescitte namaz kılmak istediklerini, ancak bu taleplerinin Ermeni yetkililerince ret edildiğini kaydeden Ermiş, “Buna karşılık özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde Ermeni dernekleri açılıyor. Biz buradaki çelişkiyi anlayamadık. 2013 yılında Muş’ta belediye tarafından yapılmak istenen TOKİ evlerine neden engel çıkıldı? Herhalde şimdi bunun nedeni daha iyi anlaşılır oldu. Biz bu konuda yetkililerin ve Doğu ile Güneydoğu Anadolu illerindeki vatandaşların uyanık olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.