ASİMDER Çukurova Stratejik Araştırmalar Merkezini Ziyaret Etti

a5

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Adana Çukurova Stratejik Araştırmalar Merkezini ziyaret etti.

ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, Adana’da bulunduğu süre içersinde çeşitli sivil toplum kuruluşları ile Adana Çukurova Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Ahmet Kaytancı’yı da ziyaret ettiğini belirtti. Başkan Kaytancının Adana bölgesinde Ermenilerin yaptığı katliamları içeren araştırmalar yapması bu araştırmaları kitaplar içersinde toplayarak topluma ışık tutması bizleri çok sevindirmiştir. Ayrıca Azerbaycan kültürünün tanıtılması ve yayılması konusunda özverili çalışmalar yürüttüğünü belirten Gül bey, şöyle konuştu: “Ermeni Diasporası Dünya örgütlerinin ve Avrupa ülkelerini yıllardan beri ürettikleri yalanlarla hep kandırdıkları asıl katliamı Ermenilerin yaptığını bunu da Ahmet Kaytancı hocanın yaptığı araştırmalarda görmekteyiz, Bu katliamlar üzerine çeşitli kitaplar yazan Ahmet Kaytancının Azerbaycan’ın Ermeniler tarafından uğramış olduğu bu haksız işgali ve katliamları da tüm dünya’ya anlatmak için Men Susmaram adlı kitabı yazması da ayrıca bizleri sevindirmiştir” dedi.

ASİMDER olarak, 1915 olaylarını hem de Azerbaycan Dağlık Karabağ işgal ve katliamlarını aynı platform içersinde tüm dünya’ya anlatmaya devam edeceklerini anlatan Gülbey, “Burada bizim yürüttüğümüz bu çalışmalar kapsamında da bu tür araştırma merkezlerinin de desteğine ihtiyaç olacaktır” dedi.

Gülbey, Çukurova Stratejik Araştırmalar Merkezi gibi teşkilatların Adana bölgesindeki Ermeni isyanları ve katliamlarını ortaya çıkartmaları gelecekte tarihimize ışık tutacaktır. Ahmet Kaytancı ve arkadaşları çok zor şartlarda çalışmalarına rağmen bu konuda epey yol almışlardır. Ermeni vahşetini gözler önüne seren çalışmalar yapan Ahmet Kaytancı ve arkadaşlarına ASİMDER adına teşekkür ederim.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.