ASİMDER Başkanı Gülbey’den Ermeni Köyüne Ziyaret…

a1

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey Türkiye’nin Ermeni köyü olan, Hatay’ın Samandağ İlçesine bağlı Vakıflı köyünü ziyaret etti.

ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, Hatay’da bulunduğu süre içersinde çeşitli sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiği ve bunlar içersinde Samandağ İlçesine bağlı Vakıflı köyünü ziyaret ederek, köyde yaşayan Ermeni vatandaşlarımızı da ziyaret ettiğini belirtti.

Gülbey; “Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Vakıflı köyünü ziyaret ettik. Ziyaretteki maksadımız Ermeni diasporasının sözde Ermeni soykırımının 100.yılına bir yıl kala düşünceleri nedir, Türkiye vatandaşı olmaları sebebiyetiyle Ermeni diasporası ile aynı yönde görüşlerinin olup olmadığını öğrenmek için Vakıflı köyünü ziyaret ettik. Bölge halkıyla yıllardan beri çok iyi yaşadıklarını ve 1915 yılında Osmanlı tarafından uygulanan tehcirde kendilerine bu tehcirin uygulanmadığını yaşamlarının çok iyi olduğunu belirtiler. Türkiye’yi çok sevdiklerini ama son zamanlar da gençlerin İstanbul ve yurtdışına gittiklerini bunun dışında her Türk vatandaşı gibi huzurlu ve rahat olduklarını belirtiklerini” dedi.

ASİMDER Genel Başkanı Gülbey; “Vakıflı köyünde yaşayan Ermeni vatandaşlarımızın bir Türk vatandaşı gibi her hakka sahip olduklarını, Vakıflı Köyü Kooperatifi adlı bir kooperatif kurmuş burada üye olan 27 bayan ürettiklerini satarak gelir elde etmekte ve devlet kuruluşlarında memur olarak görev yapıyorlar. Köyde bulunan kendilerine ait olan Meryem ana kilisesinde özgürce ibadetlerini gerçekleştiriyorlar. Ermeni diasporasının da tutumunu siyasi bir olay olarak gördüklerini rahatlarının iyi olduğunu belirtiler, Buda Ermeni diasporasının Türkiye’de yaşayan Ermeni vatandaşlar zülüm görüyor, ikinci sınıf vatandaş işlemi yapılıyor yalanlarının ne kadar ispatsız ve hayali olduğunu ortaya koymaktadır. Yıllardır Ermeni diasporası Dünya ülkelerini bu yalanlarla yanlış yönlendirip Türkiye’yi kötü gösterdiğini” belirtti.

Gülbey; Ermeni vatandaşların Türkiye de yaşamaktan mutlu olduklarını ancak tek sıkıntının İstanbul merkezli Ermeni cemaatine bağlı olarak hareket etmelerinin gelecekte sıkıntı olabilir mi! diye şüphe içerisinde olduklarını belirtti.

a4

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.