ASİMDER Başkanı Gülbey: “Ermeni Lobisi Malatya’yı Yeni Üst Olarak Seçti”

rr

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı göksel Gülbey, Avrupa’daki Ermeni lobisinin Doğu Anadolu ve Güneydoğu faaliyetlerini yönetmek için Malatya’yı üst olarak seçtiklerini söyledi.

ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ermeni lobisinin faaliyetlerini yıllardır ulusal basın aracılığı ile takip ediyoruz. Önce Kars’ı sonrada Van İllerini kendilerine üst seçip bu şehirlerimizde kilise ve misyonerlik faaliyetleriyle bölge halkında sempati uyandırıp ve turizmle şehrin ekonomisine katkıda bulunuyoruz diye şehir halkında sempati uyandırmak istediler. Bunu da bir nevi başardılar ama ASİMDER olarak bu şehirlerde yaptığımız faaliyetlerle oyunlarını bozduk, dört aydır hem ulusal basında hem de Ermenistan basınında çıkan haber ve yorumlara baktığımızda Ermeni lobisi Doğu Anadolu ve Güneydoğu illerimizde aktif faaliyetler yapmak peşindeler bu faaliyetleri yönetmek için de üst olarak Malatya’yı seçtikleri Malatya da yaptıkları çalışmalarla da beli olmaktadır.

ASİMDER Başkanı Gülbey ayrıca şunları söyledi:

“Malatya’da Ermeni kilisesinin onarılması, İstanbul merkezli bulunan Malatyalı Ermeniler Derneği (HAYDER)’in şubesinin Malatya’da açılması ve en sonunda Malatya’da Ermeni mahallesi olarak bilinen mahalledeki çocukların çeşitli Ermeni lobisi ile ilişkisi bulunan şirket ve teşkilatların organize ettiği yaz okullarına götürülmeleri ve eğitim altında neler yapıldığının bilinmemesi, Ermeni kilisesine Hıristiyan olmak için giden gençlerin kilise tarafından kabul edildikten sonra Ermeni lobisinin de güçlü olduğu Fransa’ya altı aylığına eğitime gönderilmeleri de şüphelerimizi ve iddialarımızı güçlendirmektedir.”

ERMENİSTAN’DAKİ MALATYALILAR ERMENİ LOBİSİ ELİYLE MALATYA’YI İSTİYORLAR…

Gülbey, Ermeni lobisinin içersinde Osmanlı döneminde yaşayan ve tehcirden dolayı göç eden ermeni ailelerin çocuk ve torunlarının çok sayıda olmalarına dikkat çekerek, Ermenistan’ın başkenti Erivan’a altı km uzaklıkta Malatyalılar kasabası kuracak kadar çok sayıda bulunduklarını belirtti. Bu yüzden Malatya’nın Ermeni lobisi için önem arz ettiğini söyleyen Gülbey; “tüm devlet ve güvenlik yetkililerimizi bu konu üzerinde dikkatli olmaya davet ediyoruz. Malatya’da yaşamlarını sürdüren ve vatanlarına sadık olan Ermeni vatandaşlarımızı kandırmalarına, akıllarını çelmelerine izin verilmemelidir” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.