ASİMDER AK Parti İl Başkanı Tutulmaz’ı Ziyaret Etti

hh

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, AK Parti Iğdır İl Başkanı Av. Ahmet Tutulmaz’ı ziyaret etti.

 

ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, beraberindeki yardımcısı Zeki Tumay, Genel Sekreter Kurban Oluz, yönetim kurul üyeleri Nizammetin Uca, Kanber Güzelkaya, ATADER yönetim kurulu üyeleri Ertuğurul Araz, Ercan Turan ve GENÇDER yönetim kurulu üyesi Ali Ucum ile birlikte AK Parti Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz’ı makamında ziyaret ederek, AK Parti İl Başkanlığına atanmasından dolayı tebrik ettiler. AK Parti Iğdır İl Teşkilatının iç ve İlçe teşkilatlarının ataması için AK Parti genel merkezi tarafınca görevlendirilen Elazığ Milletvekili Sermin Balık ile kısa bir süre konuşma yapan Gülbey şöyle konuştu; “Öncelikle yapılmış olan yeni İl Başkanı ve yönetim kurulu atamasının şehrimize hayırlı olmasını diler tebrik ederim.

ASİMDER olarak seçilen veya atan siyasi il başkanlarını ziyaret ederek Ermeni meselesi ve bölgemizdeki yapılan çalışmalarımızda destek olmaları konusunda ziyaretlerde bulunuyoruz. gEREK önümüzdeki sözde Ermeni soykırımının 100.yılı olan 2015 yılı ile ilgili faaliyetlerimizde gerekse şehrimizdeki Ermeni çetelerince katliama uğramış Türklere ait anıt ve müzenin resmi bir müze olarak bağlı Bakanlıkça onaylanması ve müze müdürü atanması konusunda desteğinizi istiyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz ise; Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu anlamlı ziyaretten dolayı ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey’e ve beraberlerindekilere teşekkür etti. Tutulmaz, “İktidar partisi olarak Ermeni meselesine bakış açımızı bilmeyen yoktur. Sayın Başbakanımızın tavrı Ermeni meselesinde nettir. ASİMDER’in çalışmalarını yakından takip ediyor ve destekliyoruz” dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık ise, “Parti Genel Merkezi olarak Ermeni meselesine siyasetin bulaştırılmadan işin uzmanı olan tarihçilerden ortak bir komisyon oluşturularak her iki devletin de arşivleri açılmalı ve onların karar vermeleri gerekmektedir. Ermenistan’la sınır olan kapılarımızın açılması içinde Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çıkması gerek, Iğdır’daki anıt-müze içinde Ankara’ya döndüğümde takipçisi olup, elimden gelen tüm desteği sunacağım, bu anlamlı ziyarette de bulunmaktan çok memnun olduğunu” belirtti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.