‘Aras’tan Çanakkale’ye Gönül Köprüsü Gezisi‏

8

Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Aras’tan Çanakkale’ye Gönül Köprüsü’ isimli proje kapsamında İlimizde bulunan 18 Liseden toplam 39 öğrenci 13 Kasım 2015 günü görevlilerle beraber Çanakkale’ye uğurlanmıştı. Gezi öncesi heyecanları gözlerden kaçmayan öğrenciler, Çanakkale’de Kilitbahir Kalesi, Mecidiye Tabyaları, Conkbayırı gibi Çanakkale Savaşının yaşandığı tarihi yerleri yerinde ziyaret ederek duygusal anlar yaşadılar. Şehitlikte; Kars/Iğdırlı şehitlerin isimlerini gören öğrenciler gözyaşlarına hâkim olamadılar.

 Çanakkale sonrası İstanbul’da tarihi ve turistik yerleri de gezme fırsatı bulan öğrenciler, 16 Kasım 2015 tarihinde Iğdır’a döner dönmez Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel BABAL’ı ziyaret edip geziden dolayı duydukları memnuniyeti ilettiler ve teşekkürlerini sundular.

Öğrenciler, kendilerine tanınan bu fırsatla; vatan topraklarının nasıl kazanıldığını, kahramanlık destanlarının hangi şartlarda yazıldığını daha iyi anladıklarını ve yürekten hissettiklerini belirterek bu tür projelerin devam etmesini istediler.

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.