Aralık’ta Kadına Şiddet Konulu Toplantı Yapıldı

            Aralık ilçesinde kadına şiddet konulu toplantı yapıldı. İlçe Kaymakamı Mustafa Görmüş başkanlığında kadına karşı şiddetle mücadele İlçe komisyonu toplandı.

            6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlemesine dair kanun kapsamında şiddetle mücadele alanında sunulan hizmetlerin daha etkin bir şekilde yürütülmesi ve uygulamalardaki sorunların giderilmesi amacıyla kurulan komisyonun koordinasyon toplantısı Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşti.

            Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından sunum yapılan toplantıda 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair Kanun ve Kadına Yönelik Hizmetler konusunda bilgi alışverişi yapıldı.

            Toplantıda Kaymakam Görmüş kurumların sorumlulukları hakkında bilgilendirme yaparak, “6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlemesine dair kanun gereğinde kadınına şiddetin önlenmesi için bu toplantıları yaparak hem çalışmalarımızı değerlendiriyoruz hem de önümüze bir yol haritası çiziyoruz. Bu konunun hem kanuni hem ahlaki yönden sıkı takipçisiyiz.

            Şiddetin her türlüsü kötüdür. İnsanlık barış, kardeşlik ve huzur istiyorsa, cennetin kokusunu istiyorsa, cennet kimin ayaklarının altındaysa ona olması gereken saygıyı, hürmeti göstermek durumundadır” dedi.

            Toplantıya katılan kurul üyelerine slayt gösterisi ile bilgilendirme yapıldıktan sonra toplantı sona erdi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.