Aralık Kaymakamı Kemal Duru Göreve Hızlı Başladı

 

15 Temmuz şehit ve Gazi Aileleri dernek başkanı Kanber Güzelkaya ile beraber ilçenin Hacıağa köyünde emekli Albay Cengiz Şeyran’ın vefat eden kardeşi Ferzende Şeyran’ın taziye çadırına giden Kaymakam Duru, baş sağlığında bulunarak muhtar ve köy halkının sorunlarını dinledi. Daha sonra Aralık ilçesinin emektar en yaşlı insanı Sertip Kumtepe’yi hasta yatağında ziyaret ederek sosyal güvencesinin olup olmadığını sordu. Ağır bakıma ihtiyacı olan Sertip Kumtepe’nin evde bakım desteği almadığını öğrenen Kaymakam Duru, ilgili görevlilere talimat vererek derhal işlemlerin başlatılmasını istedi. Sertip Kumtepe’nin eşi Seriye Kumtepe, ilçe kaymakamına “İlk defa bir kaymakamın bizi ziyaret etmesi bizlerin sorun ve sıkıntılarımızı dinlemesi bizleri ziyadesiyle memnun etti” diyerek teşekkür etti.

Daha sonra Kaymakam Kemal Duru ile STK başkanı Güzelkaya, Tazeköy sınır karakolunu ziyaret ederek askerler ile sohbet etti. Kaymakam Duru burada askerlere hitaben, “Vatan ve millet sizlerin omuzlarınızda yükselerek adeta bayraklaşmıştır. Bugün ulusumuz evlerinde sıcacık yataklarında rahat bir şekilde uyuyorsa bu sizlerin sayesinde olmaktadır. Ulus olarak bizler birlik ve beraberlik içinde oldukça bizleri bölmeye çalışan şer odaklar her zaman hüsrana uğrayacaklar” dedi. Mehmetçikler ile hatıra fotoğrafı çektiren kaymakam Duru, karakoldan ayrıldı.

15 Temmuz Şehit ve Gazi Aileleri dernek başkanı Güzelkaya da ilçeye yeni atanan Kaymakam Kemal Duru’da hizmet aşkını gördüğünü belirterek, “İlçemiz kaymakamı sayınn Kemal Duru’nun millet olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bu zaman içinde hafta sonu tatili olmasına rağmen vakit ayırarak bizler ile ilgilenmesi ilçe halkımız tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmaktadır” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.