Aralık İlçesinden Ejder Kılıç Örnek Çiftçi Seçildi

yt

Iğdır Aralık İlçesinde Çiftçilik yapan 67 yaşındaki 7 çocuk babası Ejder Kılıç,20 dönüm arazisinde, Hayvancılığın yanı sıra hem Balık üretiyor hem de Belediyelerin en çok tercih ettiği Top Karaağaç yetiştiriyor.

Ejder Kılıç iki bin adet top karaağaç ektiğini ve arazisinin bir kısmını kazarak gölet haline getirdiğini bu gölette yörede en lezzetli balık olarak bilinen Sazan balığı yetiştirdiğini dile getirdi. Aynı zamanda Büyük ve Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Ejder Kılıç Aralık İlçe Kaymakamı Tolga Kamil Ersöz, İlçe Jandarma Komutanı Soner Oruçoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Akın Acar ve Gazetecilere Çiftliğinde öğlen yemeği verdi.

Yemekte Olta ile Balık tutan Kaymakam Tolga Kamil Ersöz Bu tür Çiftçilerimize destek olmaya devam ediyoruz kendisi bize herhangi bir destek için başvurmamış ama biz kendisine destek olacağız burasının güzel bir mesire alanı olması için kendisine destek olacağız dedi.

Ejder Kılıç Yetiştirdiğim top karaağaçları Çevre belediyelere satmayı düşünüyorum. Burada yetiştirdiğim balıkları isteyen herkes alabilir. İmkânım olursa burasını çok güzel bir mesire alanı yapıp Iğdırlı vatandaşlarımızın gelip hafta sonlarını değerlendirmesini sağlamalarını amaçlıyorum dedi. 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.