Anne Dostu Doğum Salonu Açıldı

            Vali Enver Ünlü’nün katılımıyla düzenlenen programda Iğdır Devlet Hastanesinde hizmet verecek olan Anne Dostu Doğum Salonu ve Gebe Okulunun açılışı gerçekleştirildi.

Programda söz konusu projeler hakkında katılımcılara bilgiler verildikten sonra dua edilip, kurdele kesimi gerçekleştirildi.
            Vali Ünlü, SDL odalarında ve Gebe Okulunda incelemelerde bulunarak Başhekim Raşit İlhan’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 
            Doğum Salonlarının hastanelerin en hijyenik ve konforlu yerlerden biri olması gerektiğini belirten Vali Ünlü, “Modern tıbbın tüm imkanlarından yararlanılan aynı zamanda vatandaşımızın önceliklerine saygı duyulan bir salon oluşturmayı hedefledik. Burası doğum öncesinde hastalarımızın bilgilendirileceği, kabul edileceği ve uygun bir şekilde hazırlanacakları, doğum sırasında takip, müdahale, tedavilerin yapılacağı, doğum sonu anne-bebek bakımlarının titizlikle sağlanacağı ve yenidoğan hakkında gerekli eğitimlerin verileceği bir yer olacak.

            Mahremiyete dayalı tek kişilik doğum ünitelerinde annelerimiz kendilerini ev ortamındaki gibi rahat hissedecekler. Sağlık alanında yapılan yatırımlarla ve gerçekleştirilen projelerle ülke olarak çok iyi bir duruna gelmiş bulunmaktayız. Bu noktada Sn. Cumhurbaşkanımıza, Sn. Sağlık Bakanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz. Ben projeye katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor ve değerli Iğdırlı hemşehrilerimize hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.