Ankara’dan Iğdır’a Gönül Köprüsü

ANKARA'DAN GELEN HEDİYELER DAĞITILDI (İHA/IĞDIR-İHA)

Iğdır ve Ankara arasında ‘Kardeş Okul Projesi’ kapsamında gönül köprüsü oluşturuldu.

Iğdır ve Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün 2014 yılında ortak yürüttükleri proje ile Iğdır’ın Pirli ve Küllük köyleriyle Ankara’nın Mamak ilçesindeki Gülveren ilkokullarının çevre düzenlemesi ve tadilatı yapıldı. Yine proje dahil edilen bu okulların öğrencileri bir birileri ile iletişime geçerek, mektuplaşarak karşılıklı hediyeler göndererek gönül köprüsü oluşturuldu.

 Son olarak Ankara’dan öğrencilerin Iğdır’daki arkadaşlarına gönderdikleri bot, mont ve okul çantasında oluşturulan hediye kolileri ise yapılan törenle dağıtıldı.

Küllük Köyü İlkokulu’nda yapılan hediye dağıtım törenine Iğdır Valisi Davut Haner, Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, şube müdürleri ve okul öğretmenleri katıldı. Ankara Mamak Gülveren İlkokulu’ndan kurulan 3G sistem ile konuşan Mamak Kaymakamı Ali Mantı, Ankara ve Iğdır arasında bir kardeşlik projesi geliştirdiklerini, bu projenin 2 il arasındaki kardeşlik ilişkilerinin yanında çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Iğdır’ın Türkiye’nin en doğusu olduğuna vurgu yapan Iğdır Valisi Davut Haner ise,             “Türkiye’nin en doğusunda Ankara’nın Mamak ilçesindeki Gülveren İlkokulu öğrencilerine ve oradaki hazır bulunan herkese selamımızı gönderiyoruz. Umarız ki bu çalışma birçok okulumuza örnek olur. Ankara ve diğer illerdeki bütün okulların böylesi projelerde buluşması, öğrencilerin çevre bilinci acısında ve sosyal gelişimi için çok faydalı olacaktır. Bu projede emeği gecen herkesi kutluyorum” dedi.

 Yapılan konuşmasın ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Zehra Arat, öğrencilere çevre yemini yaptırdıktan sonra hediyelerini protokolle birlikte dağıttı.

Buradaki programın ardından Pirli Köyü İlkokulu’na giden protokol üyeleri, öğrencilere Ankara’daki arkadaşları tarafından gönderilen hediyeleri dağıttılar.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.