Ankara’da Düzenlenen ‘Iğdır Tanıtım Günleri’ne Katılanlara Teşekkür Belgesi Verildi

YY

Ankara’da ikincisi gerçekleştirilen ‘Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri’ programının genel değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kars, Ardahan, Iğdır Valilikleri ve Kars, Ardahan, Iğdır Dernekler Federasyonu öncülüğünde, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde 16-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 2. Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri kapsamında Iğdır Öğretmenevi’nde kahvaltılı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 Toplantıya; Iğdır Valisi Davut Haner, Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, Belediye Başkanı Murat Yikit, İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Engindeniz, ilçe kaymakamları, il ve ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri ile iş adamları katıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Engindeniz, tanıtım gününde yapılan çalışmalar hakkında slâyt eşliğinde sunum yaptı. Engindeniz, 3 ilin ortaklaşa düzenlediği ‘2. Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri’nin ziyaretçi akınına uğradığını belirtti. Engindeniz; “muhteşem açılış töreni ile başlayan etkinlikte, daha sonraki günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay ve Muğla Valisi Amir Çiçek’in yanı sıra birçok bürokrat tarafından standımız ziyaret edildi. Programda, tüm ziyaretçilere yörenin ketesi, kaşar, patlıcan reçeli, Iğdır elması, Iğdır kayısısı, nebat şekeri, yoğurt aşı, omac aşı ve peynirleri ikram edildi” dedi.

Tanıtım günlerine katkıda bulunan katılımcılara teşekkür belgesi veren Iğdır Valisi Davut Haner ise, Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri’nde her ilin kendini daha iyi tanıtmak için çeşitli stantlar kurduğunu belirtti. Vali Haner; “Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri’nde Iğdır ili olarak Iğdır’ı elimizden geldiğince tanıtmaya çalıştık. Bu stantlarda bizimle Iğdır’ı tanıtmak için gelen arkadaşlarımız Iğdır’ın tanıtımı için gayret sarf etti. İlimizin tanıtımı acısında bu tür etkinliklerin önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.