Almanya’ya Giden 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Döndü

IMG_0878

Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunan “Alzheimer ve Demansta Hemşirelik Bakım Girişimlerinin AB Boyutu, Geriatri Hemşireliği Stajı” adlı Erasmus+ Programı, meslek projesi kapsamında Iğdır 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 07 Haziran – 27 Haziran tarihleri arasında 3 haftalığına yaptıkları proje Almanya’da gerçekleşti.

Okul Müdürü Şengül Yıldız, öğretmen Nazire Güneş, Erhan Yıldırım ve bir gurup  öğrenci Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’i ziyaret ettiler.

Almanya’da yaptıkları proje çalışması ile ilgili olarak bilgi veren öğretmen ve öğrenciler, projenin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini, 3 hafta boyunca mesleki eğitim ve inceleme faaliyetlerine katıldıklarını, mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında mesleki ziyaretlerle tecrübe ve birikimlerini geliştirerek kendi alanlarında önemli bir kazanım sağladıklarını ve hafta sonlarında planlanan gezi ve kültürel ziyaretlerle Almanya’yı tanıma ve öğrenme fırsatı da yakaladıklarını belirttiler.

Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ise, öğrencilere neler öğrendiklerini, ne gibi kazanımlar kazandıklarını sordu. Öğrencilerin duygu ve düşüncelerini aldı. Cırıt; “Almanya’yı yakından tanıdınız, orada edindiğiniz olumlu kazanımları burada günlük hayatınızda uygulamalısınız. Her şeyin başı eğitimdir. Neler hoşunuza gittiyse bunu çevrenize olumlu olarak yansıtın. Almanya’da olumlu olan çevremizde olumsuz gördüğünüz bir uygulamayı edindiğiniz kazanımlarla olumluya çevirin. Yabancı dilin önemini kavramış oldunuz” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.