Almanya’ya Gidecek Olan 70.Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil ‘İ Ziyaret Etti

22

TC Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunan ” Alzheimer ve Demansta Hemşirelik Bakım Girişimlerinin AB Boyutu, Geriatri Hemşireliği Stajı” adlı Erasmus+ Programı, Meslek projesi kapsamında Iğdır 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 07.Haziran -27.Haziran tarihleri arasında 3 haftalığına Almanya’da olacaklar.

 Okul Müdürü Şengül Yıldız, Müdür başyardımcısı Serdar Ünsal ve bir gurup öğrenci Vali yardımcısı Bilgehan Karanfil’i’ ziyaret ettiler.

 Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Şengül Yıldız” Yurt dışı meslek projemize

okulumuzdan 17 öğrenci ve 2 öğretmen katılacaktır. Türkiye Ulusal Ajansının tarafımıza değer bulduğu bu destek

sayesinde, katılımcılarımız,3 hafta boyunca mesleki eğitim ve inceleme Faaliyetlerine katılacaklardır Mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında gerçekleştirilecek olan mesleki ziyaretlerle tecrübe ve birikimlerini geliştirerek kendi alanlarında önemli bir kazanım sağlayacaklardır. Hafta sonlarında gerçekleştirilmesi planlanan gezi ve kültürel ziyaretlerle yabancı kültüre karşı saygı kültürlerini geliştirme ve öğrenme fırsatı da yakalayacaklardır.”dedi.

 Vali yardımcısı Bilgehan Karanfil’de “şanslı Öğrencilersiniz. Gittiğiniz yerde bilgi ve becerinizi geliştirin. Bir şeyler öğrenin günlük izlenimleriniz not alın. Orada eğitim nasıl.

Öğretmen öğrenci ilişkileri nedir. Öğrenme teknikleri inceleyin. Özgüvenli olun Türkiye sağlıkta çok iyidir. Orada farklı ortamlarla karşılaşabilirisiniz. Yabancı diliniz olsun. İyi arkadaşlıklar kurunuz. Belki ileride yurt dışında okumanız gerekebilir.   Başarılar diliyorum.

Ülkemize layık bir şekilde gidin ve gelin” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.