Ali Kemal Ayaz, Koltuğunun ve Sorumluluğunun Hakkını Veriyor

AK PARTİ İl Başkanlığı görevini üstlendikten sonra, hızla adil, dürüst ve siyasetin gereği olan hızlı bir tempo ile çalışmalarına başladı.

          Ali Kemal Ayaz öncesi, parti yönetimi hakkında sık sık dedikodular, olumsuz sözler duyardık.Bu kardeşimizin göreve gelmesiyle bu tür dedikodular,yakıştırmalar, bıçakla kesilmiş gibi bitti.

          Ağırbaşlı, ciddi, gereksiz konuşmalara, tartışmalara girmeyen, partisinin başarılı olması için, bir sosyolog ve toplum mühendisi  bilimsel, somut ve siyasi koşulları yerine getirmeye koyuldu.

          Örneği basın ile gazeteciler ile hiçbir polemiğe girmedi. Basın özgürdür. Eleştiri en doğal hakkıdır dedi. Ve basında hiçbir olumsuz söz yazı da çıkmadı. Bu da Başkanın ne kadar isabetli davrandığını gösterir.

          Kimi köhne siyasetçilerin ya da AK Parti’den nemalanmak isteyen menfaatperestlerin kumpas ve kösteklerine itibar etmeyip, onların manevralarını boşa çıkardı. Hiç bir ayrımcılığa prim vermedi. Azeri-Türk-Kürt-Terekeme-Yerli-Yabancı gibi demode yaklaşımlardan uzak durup o sağlam ve AK Parti’nin genel ilkelerini hayata geçirmekle meşgul oldu.

          Bu pozitif ve realist yaklaşımlar ile vatandaşların gönlünde zaman içerisinde taht kurup gönüllere yerleşmeye başladı.

          20 Yıldır Iğdır’da pek başarılı olmayan AK Partinin seçimlerde güçlü bir varlık göstereceğine halkı inandırmayı başardı.

          Yalnızca vatandaş ve partili ilişkisi değil gerek bürokratlar ve gerekse sivil toplum kuruluşları ile de saygın, oturaklı, özgüveni yüksek bir diyaloga girdi. Kendini sevdirdi saydırdı. Kabul ettirdi.

          Çalışma arkadaşlarını seçerken de kılı kırk yararak, bu bizden, şu sizden mantığı ile değil, kiminle uyumlu çalışır, başarılı olur ve halka hizmet veririz şiarı ile kadrosunu oluşturacağına çalışıyor Siyaset simsarları yerine, toplumda özgül ağırlığı ve oyu olan, ayrımcılıktan, uzak, dürüst, samimi bir kadro kuracağından eminim

          Bütün bu özellikleri onu ve doğal olarak AK Partiyi başarıya götürecektir.

          Bu başarı ise Iğdır’ı Iğdırlılar’a hizmet olarak dönecektir.

          Kazanan ise Iğdır olacaktır.

OSMAN TOKA

        

 

         

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.