Akyumak ve Evci Köylerinden Örnek Çalışma

 

 İlimize bağlı Akyumak ve Evci köylerinden diğer köylere örnek olacak ve gelecek vadeden birliktelik üreticilere umut ışığı oldu.

            Evci Köyü ve Akyumak Köyü sakinleri kendi pazarını kurma yolunda büyük ilerleme kat ederek çiftçilerin ürünlerini satabileceği, müşterilerin tarlada değil de kurulan pazarda istediği ürünü rahatlıkla alabileceği köy halkının ortak çalışmalar sonucu kurduğu kantar ve pazar alanları ilgi görüyor. Köylüler yetiştirdikleri ürünleri şehir merkezine indirip orada müşteri beklemek yerine kendi köylerine kendi pazarlarını kurarak köydeki üreticilerin şehir pazarlarında uğradıkları mağduriyetlerin önüne geçmeye çalışıyorlar.

            Köylülerin kurduğu pazarları gezen İl Müdürümüz Özkan YOLCU; “Bu köylerimiz çevre köylerimize örnek olacak ve yararlarına olacak güzel bir adım attılar. Bu pazarların daha da geliştirilerek köylünün hayvansal ve bitkisel olarak bütün ürünlerini sergileyip satabileceği, tüketicinin de doğal ve taze ürünleri alabileceği daha kapsamlı alış veriş merkezine dönüştürmelerini ümit ediyoruz. İnşallah emeklerinin karşılığını alarak bol kazanç elde ederler” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.