“Akrabamız Olmasından Utanıyoruz, Hayatımızı Kararttı”

 

Kars’ta 9 yaşındaki Mert Aydın’ı öldüren Aykut Balk’ın ailesi ve yakını olan yaklaşık 20 kişilik 4 ailenin, zanlının yakalandığı gece kenti terk ettiği belirlendi. Zanlının evi ve Kars-Iğdır karayolu üzerindeki 2 otomobil bulunan oto galeri işyeri önünde özel harekât polislerinin de aralarında bulunduğu polis ekipleri nöbet tutarken, zanlının ailesi ve yakınlarının yolculuğunun devlet gözetiminde sürdüğü öğrenildi. Kars’ta yaşayan tanıdıklarını arayan aileden bazıları da, “Aykut hepimizin hayatını kararttı. Çoluk çocuk perişan olduk. Nereye konuşlanacağımız da belli değil. Bunun akrabamız olmasından da utanıyoruz” dedikleri öğrenildi. Ailelerin gece evden çıkarken çamaşırlarını bile toplama fırsatı bulamadıkları, bahçede tavuklarını kümeste yumurtalarını bıraktıkları gözlendi.

Komşuları, Aykut Balk’ın asabi bir yapısının olduğunu ve çocuklarının ondan korktuklarını söylediler. Çocuklar da Balk’ın kendilerine zaman zaman taş attığını ve korkuttuğunu anlattılar.

ZANLININ AİLESİ HAYATLARINI YARIM BIRAKIP KENTTEN AYRILDI

Katil zanlısının evinin bulunduğu Aydınlık Evler Mahallesinde polis aralıksız nöbet tutuyor. Özel harekât polislerinin de görev aldığı bölgede artırılan önlemlerin önümüzdeki günlerde de devam edeceği öğrenildi. Yaşadıkları evlerinde hayatlarını yarım bırakarak kentten ayrılan ailenin büyük kentlere gönderildikleri öğrenilirken, yolculuklarının da devlet gözetimi altında sürdüğü öğrenildi. Kars’ta Yaşayan tanıdıklarını arayan aileden bazıları da, “Aykut hepimizin hayatını kararttı. Bizim çektiğimiz çileye bakın Yollarda sürünüyoruz. Nereye konuşlanacağımızda belli değil. Çoluk çocuk perişan olduk. Bunun akrabamız olmasından da utanıyoruz.’ dedikleri öğrenildi. Yaklaşık 20 kişilik 4 ailenin Mert’in yakalandığı gece yolculukları Başladığı için yanlarına da çok şey alamadıkları anlaşıldı. Evlerinde yapılan incelemede iplerde çamaşırlarının, bahçede tavuklarının, kümeste ise yumurtaların kaldığına rastlandı. Komşuları da Aykut’a son derece kızgınlar. Aykut’un asabi bir yapısının olduğunu ve çocuklarını ondan korktuklarını söylediler. Çocuklarda Aykut’un kendilerine zaman taş attığını ve korkuttuğunu anlattılar. Çocukların bunları anlatırken bile korkularının yüzlerine yansıdığı görüldü.

ZANLI’NIN İŞYERİ DE KAPANDI

Katil zanlısının Kars-Iğdır karayolu üzeri Bölge Trafik Karşısındaki oto galeri işyeri de kapandı. Kapısına kilit vurulan işyerindeki araçların akıbeti ise henüz belli değil.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.