AKP’de Tutulmaz’a Tepki İstifası

Aralık’tan AKP’li Abdullah Em, Veli Bayat ve AKP eski ilçe başkanı Mahmut Servan, Adil Aşırım’ın Aralık ilçesi ziyareti esnasında İl Başkanı Ahmet Tutulmaz’ın politikalarına tepki göstererek istifa ettiler.
Cumhur ittifakının MHP çatkısı altında birleşmesi sebebiyle Adil Aşırım geçtiğimiz gün Aralık ilçesini ziyaret etti. Ziyaret esnasında kalabalıkta bulunan, AKP’ il genel meclis üyeleri Abdullah Em, Veli Bayat ve AKP eski ilçe başkanı Mahmut Servan; il başkanının perde arkasında söylediklerini sesli olarak ifade ederek; “AK Parti’yi bitirmiştir” dediler.

Sosyal medyada canlı yayınlanan ziyaret esnasında Ahmet Tutulmaz’ı eleştiren eski AKP’li siyasetçiler yaptıkları konuşmada şunları söylediler:

“Ahmet Tutulmaz AK Parti’yi bitirmiştir. Bizlere “ben kaybettim hepinizi silip süpüreceğim” dedi. Nurettin Aras’a oy verenlere de sinkaflı küfürler etti. Bugün gelinen noktada kendi şahsi menfaatleri adına AK Parti’ye ve bizlere ihanet etmiştir. İl Başkanına bir tepki olarak ben ve arkadaşlarım istifa ediyoruz” dedi.
Aralık ziyaretinde yaşanan gerginlikte Adil Aşırım durumu düzeltmeye çalışsa da, etraftaki vatandaşların tepkisi yoğun oldu.

VATANDAŞLAR, İŞTEN ÇIKARILACAKLARI YÖNÜNDE TEHDİT EDİLİYORLAR
31 Mart seçimleri yaklaşırken Iğdır’a bağlı ilçe ve beldelerde de halk arasında dolaşan iddialar ayyuka çıktı. İddialara göre AKP İl Başkanı Tutulmaz, özellikle Hoşhaber ve Halfeli beldelerindeki bazı vatandaşları telefonla arayarak AKP’ye oy vermemeleri ve AKP adayına çalışmamaları halinde işlerinden atılacakları yönünde tehdit ediyor. Beldelerden gazetemize konuşan bazı vatandaşlar AKP il başkanı ve AKP Hoşhaber belediye başkan adayı tarafından kendilerinin vakıflardan aldıkları yardımların kesileceği ve çocuklarının ise çalıştıkları devlet kurumlarından atılacağı yönünde tehdit edildiklerini söylediler.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.