AK Parti’den STK’lara Teşekkür Belgesi

 

AK Parti Iğdır İl Başkanlığı, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde demokrasi nöbetlerine destek veren sivil toplum kuruluşlarına teşekkür belgesi verildi.

Iğdır İl Kültür Merkezi toplantı salonunda düzenlenen programda; 27 gün süren demokrasi nöbetlerine destek veren kentteki sivil toplum kuruluşlarına teşekkür belgeleri verildi. Programda konuşan AK Parti Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, FETÖ'nün darbe girişimine karşı ülke genelinde tüm halkın tek yumruk ve tek yürek olduğunu belirtti. Demokrasiye yapılmak istenen darbe girişimin halkın iradesiyle bastırıldığını anlatan Tutulmaz; “bu darbe girişime karşı halkın yanında, sivil toplum kuruluşlarımızda büyük bir duruş sergilediler. Yıllardır devletin içine bir şekilde sızmış, inancımızı kullanan, arka planda ülkenin kaderi noktasında sinsi planları olan bir örgütle karşı karşıya kaldık. Öyle bir örgüt ki hepimizin verdiği vergilerle vatanımızı, milletimizi, canımızı ve namusumuzu korumak üzere almış olduğumuz en teknolojik aletlere de sahip olmak suretiyle kendi insanlarının üzerine kurşun sıkıp, kendi insanlarının hedef alınması durumuyla karşı karşıya kaldık. Ama bunların bu hain planına karşı Allah’ın yardımıyla halkın duruşu vardı. Bu hain plan sizlerin de sayesinde durduruldu. Burada göğsünü süper eden şehitlerimizi rahmetle anarken, bu darbe girişiminde FETÖ terör örgütüne karşı duran sizlere ve halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmasının ardından AK Parti tarafından 15 Temmuz darbe girişimi gününden itibaren meydanlarda tutulan demokrasi nöbetlerine katılan sivil toplum kuruluşu temsilcileri için hazırlanan teşekkür belgeleri verildi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.