AK Parti’den STK Temayülü

AK PARTİ'DEN STK TEMAYÜLÜ

STK’ların oy kullandığı temayül yoklamasında; özellikle Milletvekili Aday Adayları Ferdi Turan ve Nurettin Aras’a gösterilen ilgi dikkat çekti.

AK Parti Iğdır İl Başkanlığı’nda oy verme işlemi saat 09.00’da başladı. Saat 17.00’de sona eren temayül yoklaması için milletvekili aday adayları STK başkan ve yönetim kurulu üyelerini etkilemek için seferber oldu. 17 yönetim kurulu üyesi ile oy kullanmaya geldiğini anlatan Ak Ocaklar Iğdır İl Başkanı Hasan Baydan, önümüzdeki seçimde AK Parti’den milletvekili aday olacak iki kişiyi seçmek amacıyla buraya geldiklerini söyledi. AK Parti’den bu dönem böylesi bir uygulamanın yapılmasının çok memnun verici olduğunu belirten Baydan; “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözü ile STK’ların AK Parti’den temayüle katılmasının sağlanması ile birlikte tekrar ortaya konmuştur. Bu anlamda partinin halkın sesini dinlemesi çok önemli bir olgudur. Biz bunu hiçbir partide görmedik. Bu bir ilk olarak gerçekten değişimleri gösteren, geleceği yön veren anlayıştır. Sayın Cumhurumuzun sivil toplum kuruluşlarına değer de verdiğini iyi biliyoruz. Böyle bir konumda yer almak ve böyle bir şeye yön vermek çok gurur vericidir” dedi.

Iğdır’daki STK’ları davet ettiklerini belirten AK Parti Iğdır İl Başkanı Av. Ahmet Tutulmaz ise, milletvekilliği için 11 aday adayının başvuruda bulunduğunu anımsatarak; “AK Parti milletvekili aday listesini belirlemede sivil toplum kuruluşu başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin görüşleri alınıyor. 7 Haziran seçimlerinde tabanın sesine kulak verilecek. Oy vermeye gelen en fazla iki isim yazacak. Iğdır’daki bütün sivil toplum kuruluşlarının oylarını kullanmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.