AK Parti’den Basına Kahvaltı

AK Parti Iğdır İl Başkanlığı, Iğdır’da Faaliyet yürüten, basının değerli emekçilerine, yerel seçimlerde Ak partiden aday olan Sayın Adil AŞIRIM ile bir söyleşi yapmak üzere, kahvaltı programı düzenledi.

Kahvaltı programının akabinde konuşma yapan AK Parti Iğdır İl Başkanı Sayın Av. Ahmet TUTULMAZ; ‘Bir ülkenin kalkınmasında basının etkileri çok önemlidir. İlimizde güzel bir yaşam ortamı hazırlamak istiyorsak eksikliklerimizi gösteren, ilimizin emekçileri basın mensupları ile iç içe olmalıyız. Bizlere değer verip programımıza katıldığınız için teşekkür ederiz. Bugün burada toplamamızın asıl nedeni, yıllarca Iğdır’a hizmet etmiş, Iğdır’ı sevdası olarak gören, aynı zamanda AK Parti Iğdır Belediye başkan adayımız olan Sayın Adil AŞIRIM’ DIR. Adil Bey tecrübesi fazlasıyla olan, Iğdır’daki bütün halkların değer verdiği önemli bir ortak paydamızdır. Sizlerin de takdir ettiği gibi ilimizde çöp sorunundan tutun altyapı sorununa kadar birçok sorunumuz mevcut. Böyle büyük sorunlar ancak iktidar eliyle çözüme kavuşabilir. İline Sevdalı Sayın Aşırım bu sorunları görmüş olacak ki genel merkezimizin getirdiği teklifi geri çevirmedi. Kendisine bu duyarlı davranışından dolayı ayrıca teşekkür ederiz’ dedi.

İl Başkanının akabinde konuşmasını yapan AK Parti Iğdır Belediye Başkan Adayı Adil AŞIRIM;

Tabii ki bu projelerimizi hayata geçirmek için sağlam ekiplerin olması gerekir. Ben, seçim çalışmalarına başlamadan, ekibimi oluşturarak bu yola girdim. Sizlerin de bizlere destek verme ümidiyle, zor olabilir fakat bu yolu aşacağımıza inanıyorum’ dedi.

Gazetecilerden sorular;

1)         Nihat ARAS;

Soru: 24 Haziran 2017 milletvekilliği seçimlerinde sayın Av. Ahmet TUTULMAZ’IN yaptığı bir konuşma manipüle edilerek, tehdit mesajı gibi yayınlandı. Bizzat kendim o programdaydım ve böyle bir şey olmadı. Sadece parti içi bir sitemdi. Sanırım iki gün önce aynısı sizede yapılmaya çalışıldı. Bu konuda ne söylemek istersiniz?

İttifak ruhlu aday olarak geldiniz. Tabanlarınız genel merkezinizin başkanlarını çağrılarına uyacak mı?

Cevap: konuşmamın montajlandığı doğrudur. Bizler hiçbir zaman bu kadar ucuz düşünemeyiz. Biz kendimizi anlatmaya geldik. Biliyorum ki, Allah kim ne yaparsa yapsın karşılıksız koymaz. İttifak sorusuna gelince, bizler ittifak ruhuna asla karşı durmayacağız. Genel merkezlerimiz de bu konuda hassas. Eğer ki beklediğimiz ittifak ruhunu taşıyamayacaklar varsa, Biz ahlakımızı bozmadan yolumuza devam edeceğiz.

2)         Akay AKTAŞ

Soru: Bir gazeteci olarak değil bir vatandaş olarak soruyorum; ilimizdeki çarpık düzeni( işgal altındaki kaldırımlar, başıboş köpekler, oto park…) değiştirebilecek misiniz?

Cevap; sayın hocam elbette bu sorunları biranda çözemeyiz ama ben bu konuda tevazu göstermeyeceğim. Ben ekibimi hazırlayarak bu yola girdim. İktidarın da gücüyle sevdam olan Iğdır’ın tüm hayallerini er veya geç gerçekleştireceğim.

3)         Serdar ÜNSAL; 1 haziran 2015 milletvekilliği seçiminde aldığınız oy sayısı 3000 olmasına rağmen neden yine aday olmayı düşündünüz?

Cevap: resmi kaynaklara göre 4400 oy aldım.  Unutmayalım ki seçim, topluma kendini kabullendirebilme işidir. Memleketim bana onu uygun gördü, bende kabul ettim.

Daha önceleri karşımda 7 aday vardı ve ona rağmen seçimi ben kazanarak Türkiye’nin en genç milletvekili oldum. İkinci seçimi yaşadığımda yine karşımda 7 aday vardı.  300 oy ile kaybetmeme rağmen kimseyi suçlamadım.

Kahvaltı programı herkesin memnuniyeti eşliğinde son buldu.

‘Bizlere değer verip programımıza katılan ve hepsini yakinen İzleyip ve Takip ettiğim basın mensubu kardeşlerime teşekkür ederim. Ben Iğdırlıyım, Iğdır ise benim sevdam. Yıllarca siyasetin her noktasında var oldum. Bu memleket genç yaşında bana milletvekilliğini uygun gördü. Milletimi her gün şükran ile anarım. AK Parti Genel Merkezi bana adaylığı uygun görmeden önce bazı anketler düzenlemiş. Bu anketlerde Benim ismim hep ön planda olmuş. Buna binaen AK Parti Genel Merkezi bana teklif getirdi. Ben ise konu Sevdam olan Iğdır olduğu için kayıtsız ve şartsız kabul ettim. Siyasi tecrübeme ve bilgilerime dayanarak bu konuda tevazu göstermeyeceğim. Iğdır’ın kaderini değiştirmeye geliyorum, projelerimle geliyorum, hizmet için geliyorum. Projelerimiz birer hayalimizdir ama unutmayalım ki hayal etmeden başarı gerçekleşmez!

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.