AK Parti Yeni Yönetimini Basına Tanıttı

6

5

Kısa bir süre önce eski AK Parti Iğdır İl Başkanı Mustafa Buluş’tan görevi devralan Av. Ahmet Tutulmaz, yeni yönetimini basına tanıttı.

Toplantıya İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, Iğdır Koordinatör Milletvekili Sermin Balık, Eski Milletvekili Ali Güner ve parti yönetimi katıldı.

AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan İl Başkanı Av. Ahmet Tutulmaz; “Iğdır’da yeni bir vizyon ve yeni bir yönetim oluşturmak için var gücümüzle güçlü ve kararlı bir yönetim seçtik” dedi.

Tutulmaz; “yeni yönetimimizle Iğdır’a yakışır, geçmiş yönetimlerde yer alan arkadaşlarımı da listeme dahil ederek farklı bir sinerji yaratmak için bu yönetimi belirledik. Iğdır’ın, Iğdırlıların ve Türkiye’nin AK Parti’ye ihtiyacı var. Türkiye’de büyüyen AK Parti, Iğdır zor dönemler geçirdi, geride kaldı. Bu konuda kimseye kırgınlığımız, dargınlığımız yok. Geçmişte çalışan arkadaşlarımız, AK Parti’yi ileriye taşımak için elinden geleni yaptı. Ama buraya kadar getirebildi. Amacımız AK Parti’yi Iğdır’da istenen yere getirmektir. Ben inanıyorum ki bu güzide yönetim kuruluyla birçok zor işin üstesinden geleceğiz. Partimizin kapısı her zaman herkese açıktır. Yeni yönetim kurulunun hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Iğdır Koordinatör Milletvekili Sermin Balık ise; “yeni yönetimin Iğdır’a ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yeni yönetim Iğdır’da AK Parti’yi istenilen seviyeye getireceğine inanıyorum” dedi.

AK Parti Iğdır İl Yönetiminde şu isimler yer aldı:

İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Öner, İl Gençlik Kolları Başkanı Metin Akkuş. AK Parti İlçe Başkanları; Karakoyunlu Baycan Çalışkan, Tuzluca Bekir Can, Aralık Mahmut Servan oldu.

AK Parti İl Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri:

Ahmet Tutulmaz, Ferdi Turan, Rukiye Kayla Usta, Hasan Güneş, İsa Bilir, İbrahim Çobas, Bülent Kaya, Mehmet Ataman, Kenan Açıkel, Kahraman Padir, Maksut Güner, Asım Tulay, Turan Çatalkaya, Ziya Yiğit, Dilek Işık, Umut Yılmaz, İbrahim Akkuş, İbrahim Armağan, Beşir Bağış, Cabbar Sarıtaş, Mehmet Karadeniz, Aytül Aydın, Allahverdi Türkeli, Fatma Tabarru, İzzet Samur, Turan İlim, Tacettin Çakmaz, Fatma Sinci, Gülten Atlas, Hatip Temiz.

30 kişi ise yedek üye olmak üzere 60 kişilik yönetim kurulu üyesi seçildi.

Yeni yönetim ilk sınavını Ağustos ayındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde verecek. Geçtiğimiz 30 Mart yerel seçimlerindeki hezimetinden sonra AK Parti’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.