AK Parti Van Milletvekili Bilici’den ‘Dünyanın En Büyük Kahvaltı Sofrası’na Davet

van

Van’da yarın yapılacak olan ‘’Dünyanın En Büyük Kahvaltı Sofrası’’ organizasyonu için Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Başkanı Necdet Takva ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen Van Milletvekili Mustafa Bilici, organizasyon için yapılan hazırlıklar hakkında bilgi aldı.

 

Van’da yarın yapılacak olan “Dünyanın En Büyük Kahvaltı Sofrası” organizasyonu için Van Ticaret Ve Sanayi Odası (Van TSO) Başkanı Necdet Takva ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen Van Milletvekili Mustafa Bilici, organizasyon için yapılan hazırlıklar hakkında bilgi aldı.

Atatürk Kültür Parkında düzenlenecek organizasyon için 35 bin kişilik kahvaltı hazırlandı. Yetkililerce belirlenen alana girişler pazar günü Sabah saat 07.00’de başlayacak 09.30’da ise son bulacaktır. Buna göre sayım yapılacak ve saat 10.30’da kahvaltı tamamlanmış olacaktır.

Van halkını kahvaltıya davet eden Van Milletvekili Mustafa Bilici, “Bütün halkımızla ve bize destek olmak amacıyla il dışından misafirlerimizle aynı gün hep birlikte aynı sofrada kalabalık mutlu bir aile olarak kahvaltı yapacağız. Umut ediyorum ki kahvaltı sonunda rekoru kırarak bu haklı gururu Van halkına armağan edeceğiz. Ancak bunun için bütün Van halkının ortak sorumluluk anlayışıyla bu işi sahiplenmesi gerekmektedir. Kentimizde ilk defa yapmaya hazırlandığımız bu uluslararası organizasyonda vatandaşlarımız gönüllü olmalıdır. Van’ın kahvaltı kültürüne sahip çıkmalıdır. Bu organizasyon sadece rekor denemesi olarak görülmemelidir. Pazar günü bütün ulusal basın, ünlü köşe yazarları, önemli şefler ve diğer misafirlerimiz Van’da olacaklardır. Kahvaltıda ikram edilecek Van’a özgü ürünlerin farklı dilde tanıtımı yapılacak ve bütün bunların şehrimize önemli katma değerleri olacaktır.

Van Kalesi yanında bulunan Atatürk Kültür Parkında yarın yapılacak organizasyona tüm halkımızı aileleriyle birlikte aynı sofrada kahvaltı yapmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.