AK Parti Milletvekili Adayı Ferdi Turan, 4 Kanalın Ortak Canlı Yayınında Iğdır’ı Anlattı

ferdi turan

Kon TV, Çay TV, Kanal Fırat ve Beyaz TV’nin hazırladığı ortak canlı yayına katılan Ferdi Turan, Iğdır’ın sorunları ve çözüm yolları hakkında konuştu.

            20 Mayıs Çarşamba günü Kon TV, Çay TV, Kanal Fırat ve Beyaz TV’nin ortak canlı yayınına konuk olan AK Parti Milletvekili Adayı Ferdi Turan, Iğdır’ın sorunlarını dile getirerek, seçildikten sonra üretecekleri çözümler hakkında bilgi verdi.

            Iğdır’ın en büyük sorununun hava kirliliği olduğuna dikkat çeken Turan; “ilimize gelecek olan doğalgaz hattının ihalesi yapılmıştır. Doğalgaz hattı boruları hazır haldedir. İnşallah seçildikten sonra bu konunun özellikle takipçisi olacağım. Biran önce tüm kentte boru hattının döşenmesi için elimizden geleni yapacağız. Doğalgaz hattımız ile hava kirliliği oranını büyük ölçüde azaltacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

            Iğdır’ın ekonomik yapısı üzerine de değerlendirmelerde bulunan Ferdi Turan, Iğdır’ın sınır kapıları ve istihdam ile ilgili olarak şunları söyledi:

            “İran ile aramızda Boralan sınır kapısı mevcuttur. Bu kapının açılması Gürbulak sınır kapısından gelen turistleri Boralan sınır kapısına yönlendireceği için şehrimize büyük anlamda turizm geliri sağlayacaktır. Ayrıca bu kapı ile birlikte İran ile olan ticari ilişkilerimizde daha iyi bir seviyeye yükselmiş olacaktır. Ayrıca şuanda yürütmekte olduğumuz bir çağrı merkezi projemiz var. İl Başkanımız Ahmet Tutulmaz Bey bizzat konunun takipçisi durumunda. İmzası atılmış olan çağrı merkezimizin de açılmasıyla yaklaşık 300’e yakın gencimiz iş sahibi olacaktır.”

            Turan, 7 Haziran’dan sonra Iğdır’ın hak ettiği hizmeti iktidardan alacağına inandıklarını belirterek, Iğdır’ı tanıtma fırsatı verdikleri için kanal sunucusuna teşekkür etti.

Yayının tamamını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.