AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

Iğdır AK Parti tanıtım ve medyadan sorumlu İl Başkan Yardımcısı Osman Toka bir basın açıklaması yayınlayarak şu açıklamalarda bulundu:

            “Geçtiğimiz günlerde bir yerel basın yayın organı tarafından partimiz aleyhinde ‘AK Parti Teşkilatlarında Görev Çatışması’ başlığı altından bir yazı kaleme alınmıştır.

 Aslı ve astarı olmayan bu haberde partimiz üyeleri ve/veya yöneticileri hedef alınarak, kamu yöneticilerine sözde baskı yapıldığı iddia edilmiştir. Söz konusu haberde isim verilmeden parti teşkilatımızdan bir kişinin kaymakamları arayarak; “benim bilgim dışında hiçbir görevlendirme yapmayacaksınız ve hiçbir imza atmayacaksınız” dediği iddia edilmiştir.

Ayrıca yine aynı yazıda AK Parti geçmişi olan bazı kişilerle hesaplaşma içine girildiği iddia edilmiştir.

            Kamu yararına yapılan her haberde veya yazıda olduğu gibi bu haberde de iddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir. Parti çalışanlarımız, üyelerimiz veya yöneticilerimiz hakkında aslı olmayan veya ispata muhtaç olan bu tür iddiaları kabul etmemiz söz konusu dahi olamaz.

            İspata muhtaç olan söz konusu habere karşılık olarak sormak isteriz ki;

1 – Bahsi geçen partimiz yöneticisi veya çalışanı kimdir?

2 – Kendisine talimat verildiğini iddia ettiğiniz kaymakamlar kimlerdir?

3 – Kendisiyle hesaplaşma içine girilen AK Parti geçmişi olan vatandaşlar kimlerdir?

Partimiz hakkında ortaya mesnetsiz iddialar atan söz konusu haber sahibinin bu soruları cevaplamasını beklemek doğal olarak en tabii hakkımızdır. Aksi takdirde yapılan iş habercilik değil kalemşorluk olacaktır.

AK Parti ailesi olarak biz; en üst yöneticisinden son üyesine kadar ülkemiz, milletimiz ve şehrimiz adına her zaman kuyumcu titizliği ile hareket etmekte, hizmetlerimizi eşit ve tarafsız bir şekilde yapmakta, vatandaşlarımız ile kamu arasında pozitif ilişkiler kurmaya gayret eden bir partiyiz.

 Mülki amirler ile söz konusu haberde belirtildiği gibi ilişkiler içerisine girmek hiç kimsenin haddi değildir. Bu tür ilişkiler kurmayacağımız gibi kurmaya çalışanların da her zaman karşısında olduk, olmaya devam edeceğiz.

            Parti yöneticilerimizi zan altında bırakmaya yönelik bu tür yazılar milletimizin vicdanında yer edemeyecektir.

AK Parti Iğdır İl Teşkilatı olarak ispata mecbur olan söz konusu bu haberi kınıyor, iddia sahibi kişi veya kişileri iddialarını ispata davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

OSMAN TOKA

AK PARTİ TANITIM VE MEDYADAN SORUMLU

İL BAŞKAN                YARDIMCISI

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.